ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Հունաստանի Հանրապետություն եւ Կիպրոսի Հանրապետություն
Հոկտեմբերի 11-ի երեկոյան  ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կմեկնի Հունաստանի Հանրապետություն: Պատվիրակության կազմում են պատգամավորներ Էդուարդ Շարմազանովը, Հովհաննես Մարգարյանը, Գոհար Ենոքյանը, Ռուզան Առաքելյանը, Մարտին Սարգսյանը, Արման Սահակյանը, Ալեքսան Պետրոսյանը:
Աթենքում ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպումներ կունենա Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Կարոլոս Պապուլիասի, խորհրդարանի նախագահ Ֆիլիպոս Պետսալնիկոսի, ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահ Պետրոս Էֆթիմիուի,  Հունաստանի խորհրդարանի Եվրոպական հարցերով եւ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովների, Հունաստան - Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության խմբի անդամների, խորհրդարանական կուսակցությունների ղեկավարների, հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ : Նեա Զմիրնիում Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության նահատակների հուշակոթողին :
Հոկտեմբերի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը  Հունաստանից կմեկնի Կիպրոս :
Նիկոսիայում ՀՀ ԱԺ նախագահը կհանդիպի Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Դիմիտրիս Խրիստոֆիասի, Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Գարոյանի,  Նիկոսիայի քաղաքապետ Էլենի Մավրուի, Կիպրոսի  հայ համյանքի  ներկայացուցիչների հետ , ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի  հուշակոթողին : Պատվիրակությունը կհադիպի  նաեւ Ֆամագուստայի քաղաքապետ, Կիպրոսի խորհրդարանի նախկին նախագահ Ալեքսիս Գալանոսի հետ :

Председатель НС О.Абраамян отправляется с официальным визитом в Греческую Республику и Республику Кипр
Вечером 11 октября делегация, возглавляемая Председателем НС О.Абраамяном,  отправляется с официальным визитом в Греческую Республику и Республику Кипр. В составе делегации – депутаты Э.Шармазанов, О.Маргарян, Г.Енокян, Р.Аракелян, М.Саргсян, А.Саакян, А.Петросян.
В Афинах спикер НС встретится с Президентом Греческой Республики К.Папулисом, Председателем Парламента  Ф.Петсалникосом, Председателем ПА ОБСЕ П.Эфтимиу, с членами Постоянной комиссии по европейским вопросам и внешним отношениям греческого парламента, парламентской группы дружбы Греция – Армения, лидерами парламентских партий, представителями армянской общины.
14 октября делегация, возглавляемая Председателем НС О.Абраамяном, из Греции направится в Кипр.
В Никозии Председатель НС РА встретится с Президентом Республики Кипр Д.Христофиасом, Председателем Палаты Представителей Кипра М.Гарояном, мэром Никозии Э.Мавру, представителями армянской общины Кипра, возложит венок к мемориалу жертв Геноцида армян. Делегация встретится также с   мэром Фамагусты, экс-председателем кипрского парламента А.Галаносом.