Ստեֆան Էլմասի անվան երիտասարդ դաշնակահարների 5-րդ հանրապետական մրցույթի բարեգործական գալա համերգ
Ապրիլի 30-ին ժամը   18  -ին Երեւանի Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա Ստեֆան Էլմասի անվան երիտասարդ դաշնակահարների հանրապետական հինգերորդ մրցույթի դափնեկիրների բարեգործական գալա համերգը: Այն կանցկացվի ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո: Համերգի կազմակերպմանն աջակցում են Երեւանի պետական կոնսերվատորիան, ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը, ՀՀ մշակույթի նախարարությունը, Հայաստանում Շվեյցարիայի  դեսպանության գրասենյակը:
Համերգից գոյացած հասույթը կտրամադրվի զարգացման տարբեր խանգարումներ ունեցող երեխաների համար Արտաշատ  քաղաքում  վերականգնողական կենտրոնի ստեղծմանը: Կենտրոնը կկառուցվի «Ստեֆան Էլմաս» հիմնադրամի հայաստանյան գործընկեր «Արաբկիր» Միացյալ մանկական բարեգործական հիմնադրամի  (ՄՄԲՀ)  աջակցությամբ
Ազգային ժողովի նախագահի հովանու ներքո անցկացվելիք ակցիան  կնպաստի Արտաշատ քաղաքում վերականգնողական կենտրոնի ստեղծմանը, աջակցություն կլինի Արարատի մարզի մոտ 700 հաշմանդամ երեխայի:

On April 30 at 6 p.m. in Yerevan Komitas Chamber Music Hall the charitable gala concert of the laureates of Stephan Elmas Young Pianists’ 5th Republican Competition will be held. It will take place under the patronage of the Speaker of RA National Assembly Hovik Abrahamyan. Yerevan State Conservatory, RA Ministry of Diaspora, RA Ministry of Culture, the Office of the Embassy of Switzerland in Armenia support the organization of the concert.
The profit from the concert will be provided to create a rehabilitation center for the children with different development disorders in the town of Artashat. The center will be built by the support of Arabkir United Children’s Relief Fund of the Armenian partner of Stephan Elmas fund.
The action being held under the patronage of the Speaker of the National Assembly will promote the creation of the rehabilitation center in the town of Artashat, and it will be a support for about 700 disabled children of Ararat Marz.