ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցել է ՀՀ թատերական գործիչների միության «Արտավազդ» ամենամյա մրցանակաբաշխությանը
ՀՀ Ազգային  ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մարտի 27-ին մասնակցել է Երեւանի Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի թատրոնում տեղի ունեցած` ՀՀ թատերական գործիչների միության «Արտավազդ» ամենամյա մրցանակաբաշխությանը, որն այս տարի նվիրված էր Վարդան Աճեմյանի եւ Արուս Ասրյանի ծննդյան 105- ամյակներին:
ՀՀ թատերական գործիչների միության նախագահ Հակոբ Ղազանչյանը նշել է , որ Հովիկ Աբրահամյանը միակ պետական պաշտոնյան է, ով դեռ 1996 թվականին արժանացել է «Արտավազդ» մրցանակի` թատրոնի նկատմամբ վերաբերմունքի համար:
Իր խոսքում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը  շնորհավորել է թատերական աշխարհի գործիչներին Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ` մաղթելով մշակութային անսպառ եռանդ ու երկարակեցություն, համերաշխություն, հանդուրժողականություն եւ բարեկեցություն: Հովիկ Աբրահամյանը նշել է, որ այսօր մեր թատերական կյանքում աշխույժ անցուդարձ է` ներկայացումների խաղացանկից մինչեւ փառատոններ: Ազգային ժողովի նախագահի կարծիքով`  մարզերի բնակչությանը պետք է ավելի ակտիվ մասնակից դարձնել թատերական եւ ընդհանրապես մշակութային կյանքին: Այս համատեքստում նա  առաջարկել է «Արտավազդ»-ի  հաջորդ մրցանակաբաշխությունն անցկացնել մարզում, ավելի կոնկրետ` Արտաշատում,   եւ աջակցելու իր պատրաստակամությունը հայտնել:

Председатель НС Овик Абраамян принял участие в ежегодном конкурсе “Артавазд”
27 марта в Ереванском театре музкомедии им. Пароняна Председатель Национального Собрания РА Овик Абраамян принял участие в ежегодном конкурсе “Артавазд” Союза театральных деятелей (СТД) РА, который в этом году был посвящен 105-летиям В.Аджемяна и А.Асрян.
Председатель СТД А.Казанчян отметил, что О.Абраамян – единственный государственный деятель, кто еще в 1996 г. удостоился премии “Артавазд” за заботливое отношение к театру.
В своем слове спикер парламента поздравил деятелей театрального мира в связи с Международным днем театра, пожелав им неиссякаемой энергии и культурного долголетия, согласия, терпимости и благополучия. Овик Абраамян отметил, что сегодня в театральной жизни царит оживление – от репертуара до фестивалей. По мнению Председателя НС, жителей областей следует сделать более активными участниками театральной и в целом культурной жизни. В этом контексте он предложил следующий конкурс “Артавазд” провести в области, а конкретнее – в Арташате, и выразил свою  готовность содействовать этому.