ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցել է ՀՀ թատերական գործիչների միության «Արտավազդ» ամենամյա մրցանակաբաշխությանը
ՀՀ Ազգային  ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մարտի 27-ին մասնակցել է Երեւանի Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի թատրոնում տեղի ունեցած` ՀՀ թատերական գործիչների միության «Արտավազդ» ամենամյա մրցանակաբաշխությանը, որն այս տարի նվիրված էր Վարդան Աճեմյանի եւ Արուս Ասրյանի ծննդյան 105- ամյակներին:
ՀՀ թատերական գործիչների միության նախագահ Հակոբ Ղազանչյանը նշել է , որ Հովիկ Աբրահամյանը միակ պետական պաշտոնյան է, ով դեռ 1996 թվականին արժանացել է «Արտավազդ» մրցանակի` թատրոնի նկատմամբ վերաբերմունքի համար:
Իր խոսքում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը  շնորհավորել է թատերական աշխարհի գործիչներին Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ` մաղթելով մշակութային անսպառ եռանդ ու երկարակեցություն, համերաշխություն, հանդուրժողականություն եւ բարեկեցություն: Հովիկ Աբրահամյանը նշել է, որ այսօր մեր թատերական կյանքում աշխույժ անցուդարձ է` ներկայացումների խաղացանկից մինչեւ փառատոններ: Ազգային ժողովի նախագահի կարծիքով`  մարզերի բնակչությանը պետք է ավելի ակտիվ մասնակից դարձնել թատերական եւ ընդհանրապես մշակութային կյանքին: Այս համատեքստում նա  առաջարկել է «Արտավազդ»-ի  հաջորդ մրցանակաբաշխությունն անցկացնել մարզում, ավելի կոնկրետ` Արտաշատում,   եւ աջակցելու իր պատրաստակամությունը հայտնել:

RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan Participates in Artavazd Annual Award-Giving Ceremony of RA Union of Theatrical Figures
On March 27 RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan participated in Artavazd Annual award-giving ceremony of RA Union of Theatrical Figures, which took place in Yerevan Hakob Paronian Musical Comedy Theatre, which this year was dedicated to the 105th anniversary of Vardan Achemian and Arus Asrian.
The Chairman of RA Union of Theatrical Figures Hakob Ghazanchyan noted that Hovik Abrahamyan is the only state official, who in 1996 enjoyed Artavazd award for the attitude towards theatre.
In his speech RA National Assembly Speaker congratulated the figures of the theatrical world on the occasion of the International Day of Theatre, wishing cultural limitless fervour, longevity, solidarity, tolerance and welfare. Hovik Abrahamyan noted that today in our theatrical life lively events take place from the repertoire of the performances to festivals. In the opinion of the Speaker of the National Assembly, the population of the provinces should more actively take part in the theatrical, in general, cultural life. In this context he proposed to hold the next Artavazd award-giving ceremony, more concretely in Artashat and express his willingness for support.