Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետություն կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը
Հունվարի 16-ին պաշտոնական այցով Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետություն կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը:Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գալուստ Սահակյանը, Մկրտիչ Մինասյանը, Համլետ Հարությունյանը, Սուրիկ Պողոսյանը, Վարդան Բոստանջյանը, Հովհաննես Մարգարյանը, Արայիկ Գրիգորյանը, ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Արման Կիրակոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
Կահիրեում ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական ժողովի նախագահ Ահմեդ Ֆաթհի Սուրուրի եւ վարչապետ Ահմեդ Նազիֆի հետ: Այցի ընթացքում պատվիրակությունը նաեւ հանդիպում կունենա եգիպտահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, ինչպես նաեւ կմասնակցի ՀՀ ԱԺ նախագահի պատվին Եգիպտոսում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունում կազմակերպվող պաշտոնական ընդունելությանը:
Հունվարի 18-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պաշտոնական պատվիրակությունը կվերադառնա Երեւան:
15.01.2010
Սկսվում է լրագրողների հավատարմագրումը Ազգային ժողովում
2010 թվականի հունվարի 15-ից սկսվում է Հայաստանի Հանրապետության չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի գարնանային նստաշրջանի աշխատանքները լուսաբանող լրագրողների հավատարմագրումը: ...

Возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном делегация отправится в АРЕ
16 января с официальным визитом в Арабскую Республику Египет (АРЕ) отправится делегация,  возглавляемая Председателем НС РА Овиком Абраамяном. В составе делегации – руководитель аппарата НС Г.Гарибджанян, депутаты НС Г.Саакян, М.Минасян, Г.Арутюнян, С.Погосян, В.Бостанджян, О.Маргарян, А.Григорян, замминистра иностранных дел РА А.Киракосян, другие должностные лица.
В Каире возглавляемая Председателем НС РА делегация встретится с председателем Народного Собрания АРЕ Ахмедом Фатхи Суруром и премьер-министром Ахмадом Назифи. В ходе визита делегация встретится также с представителями армянской общины Египта, а также примет участие в официальном приеме, устраиваемом Посольством РА в Египте в честь Председателя НС РА.
18 января возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном  официальная делегация возвратится в Ереван.
15.01.2010
Начинается аккредитация журналистов в Национальном Собрании
15 января 2010 г. начинается аккредитация журналистов, освещающих работу весенней сессии Национального Собрания Республики Армения четвертого созыва.  ...