Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետություն կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը
Հունվարի 16-ին պաշտոնական այցով Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետություն կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը:Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գալուստ Սահակյանը, Մկրտիչ Մինասյանը, Համլետ Հարությունյանը, Սուրիկ Պողոսյանը, Վարդան Բոստանջյանը, Հովհաննես Մարգարյանը, Արայիկ Գրիգորյանը, ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Արման Կիրակոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
Կահիրեում ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական ժողովի նախագահ Ահմեդ Ֆաթհի Սուրուրի եւ վարչապետ Ահմեդ Նազիֆի հետ: Այցի ընթացքում պատվիրակությունը նաեւ հանդիպում կունենա եգիպտահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, ինչպես նաեւ կմասնակցի ՀՀ ԱԺ նախագահի պատվին Եգիպտոսում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունում կազմակերպվող պաշտոնական ընդունելությանը:
Հունվարի 18-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պաշտոնական պատվիրակությունը կվերադառնա Երեւան:
15.01.2010
Սկսվում է լրագրողների հավատարմագրումը Ազգային ժողովում
2010 թվականի հունվարի 15-ից սկսվում է Հայաստանի Հանրապետության չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի գարնանային նստաշրջանի աշխատանքները լուսաբանող լրագրողների հավատարմագրումը: ...

Delegation Led by RA NA Speaker Hovik Abrahamyan to Leave for the Arab Republic of Egypt
On January 16 the delegation led by the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia Mr. Hovik Abrahamyan will leave for the Arab Republic of Egypt. The delegation comprises of RA NA Chief of Staff Mr. Gegham Gharibjanyan, RA NA deputies Mr. Galust Sahakyan, Mr. Mkrtich Minasyan, Mr. Hamlet Harutyunyan, Mr. Surik Poghosyan, Mr. Vardan Bostanjyan, Mr. Hovhannes Margaryan, Mr. Araik Grigoryan, RA Deputy Foreign Minister Mr. Arman Kirakosyan and other officials.
In Cairo the delegation led by RA NA Speaker will have meetings with the Speaker of the People’s Assembly of the Arab Republic of Egypt Dr. Ahmed Fathi Sorour and Prime Minister Mr. Ahmed Nazif. During the meeting the delegation will have a meeting with the representatives of the Egyptian Armenian community, as well as will take part in the official reception being organized in the Embassy of the Republic of Armenia in Egypt in honour of RA NA Speaker.
On January 18 the official delegation led by RA NA Speaker Mr. Hovik Abrahamyan will return to Yerevan.
From January 15, 2010 the journalists’ accreditation to cover the spring session of the National Assembly of the fourth convocation of the Republic of Armenia will begin....