Հոկտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արեւիկ Պետրոսյանը հանդիպեց Բրիտանական խորհրդի Սեւծովյան տարածաշրջանի տնօրեն Ռոզմարի Արնոթի հետ` քննարկելու «Կանայք քաղաքականության մեջ» ծրագրի շրջանակներում Բրիտանական խորհրդի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Հանդիպմանը ներկա էին նաեւ Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը եւ ծրագրերի ղեկավար Ինեսա Մուրադյանը:
Հյուրի խնդրանքով ներկայացնելով իր մոտեցումները ծրագրի արդյունավետ իրականացման վերաբերյալ` ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանն առաջարկեց մինչ ծրագրի կենսագործումը այն քննարկել ՀՀ ԱԺ նախագահի հետ, այնուհետեւ որոշել համագործակցության ձեւաչափը, ծրագրի կիրառման մեխանիզմները եւ հետագա անելիքները: Տիկին Պետրոսյանը ծրագրի շրջանակներում կարեւորեց տեխնիկական եւ փորձագիտական աջակցությունը: Կարեւորելով  քաղաքական կյանքում կանանց  դերի բարձրացումը` նա անդրադարձավ Հայաստանի խորհրդարանում, ԱԺ խմբակցություններում եւ հանձնաժողովներում կանանց ներկայացվածությանը, միջազգային կառույցներում նրանց քաղաքական ակտիվ գործունեությանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին «Կանայք քաղաքականության մեջ» ծրագրի իրականացմանն առնչվող այլ հարցեր եւս:

On October 7, RA NA Vice-President Mrs. Arevik Petrosyan met with the director of the Black Sea Region of the British Council Ms. Rosemary Arnott to discuss issues concerning cooperation between the British Council and RA National Assembly in the framework of Wo/Men in Politics project. British Council Office Director in Armenia Ms. Arevik Saribekyan and Programmes Manager Ms. Inessa Muradyan were also present at the meeting.
Presenting her approaches concerning effective implementation of the project by the request of the guest NA Vice-President Mrs. Arevik Petrosyan proposed to discuss the project with RA NA President before putting it into practice: later to determine the format of cooperation, mechanisms of project application and future tasks. In the framework of the project Mrs. Petrosyan highlighted the technical and expert assistance. Emphasizing the rise of the women’s role in political life, she touched upon the presence of women in the Armenian parliament, NA factions and committees, their political active work in the international structures.
During the meeting, the sides discussed issues concerning the implementation of Wo/Men in Politics project as well.