Հովիկ Աբրահամյանը ներկա գտնվեց Երեւանում տեղի ունեցած մշակութային միջոցառումներին
Մայիսի 5-ին Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին եւ տիկին Ռիտա Սարգսյանին ընկերակցեցին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը եւ տիկին Ջուլիետա Աբրահամյանը` Ա.Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում Արամ Խաչատրյանի «Սպարտակ» բալետի պրեմիերայի ընթացքում: Այն տեղի է ունեցել Հայաստանի եւ Ռուսաստանի Առաջին տիկնանց բարձր հովանու ներքո: Բալետի պրեմիերային ներկա գտնվելու համար հատուկ Երեւան էր ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության առաջին տիկին Սվետլանա Մեդվեդեւան: Բալետը բեմադրել էր ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, Սոցիալիստական աշխատանքի հերոս, Լենինյան եւ պետական մրցանակների դափնեկիր Յուրի Գրիգորովիչը:
Իսկ մայիսի 4-ին Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ տիկին Ռիտա Սարգսյանը ու Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը եւ տիկին Ջուլիետա Աբրահամյանն ունկնդրեցին Սանկտ Պետերբուրգի Մարինյան թատրոնի նվագախմբի համերգը` աշխարհահռչակ դիրիժոր Վալերի Գերգիեւի ղեկավարությամբ: Համերգը կազմակերպվել էր Հայաստանի Նախագահի բարձր հովանու ներքո: Համերգի ընթացքում հնչեցին Ալեքսանդր Հարությունյանի, Էդվարդ Միրզոյանի, Ռոդիոն Շչեդրինի եւ Պյոտր Չայկովսկու ստեղծագործությունները:

Hovik Abrahamyan Attends the Cultural Events Which Took Place in Yerevan
On May 5 the President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan and Mrs. Julietta Abrahamyan accompanied the President of the Republic of Armenia Mr. Serzh Sargsyan and Mrs. Rita Sargsyan at the premiere of the Ballet Spartacus by Aram Khachaturian in A. Spendiarian Opera and Ballet National Academic Theatre. It took place by the high patronage of the First Ladies of Armenia and Russia. The First Lady of the Russian Federation Mrs. Svetlana Medvedeva arrived in Yerevan especially to attend the ballet premiere. The ballet was choreographed by the USSR People’s Artist, Hero of the Socialist Labor, Laureate of Lenin and State prizes Yuri Grigorovich.
On May 4 the President of the Republic of Armenia Mr. Serzh Sargsyan and Mrs. Rita Sargsyan and the President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan and Mrs. Julieta Abrahamyan attended the concert of St. Petersburg Mariinsky Theatre Symphony Orchestra led by the well-known conductor Valery Gergiev. The concert was organized under the high patronage of the President of the Republic. Works by Edward Mirzoyan, Rodion Shchedrin and Pyotr Tchaikovsky were performed at the concert.