Հովիկ Աբրահամյանը ներկա գտնվեց Երեւանում տեղի ունեցած մշակութային միջոցառումներին
Մայիսի 5-ին Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին եւ տիկին Ռիտա Սարգսյանին ընկերակցեցին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը եւ տիկին Ջուլիետա Աբրահամյանը` Ա.Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում Արամ Խաչատրյանի «Սպարտակ» բալետի պրեմիերայի ընթացքում: Այն տեղի է ունեցել Հայաստանի եւ Ռուսաստանի Առաջին տիկնանց բարձր հովանու ներքո: Բալետի պրեմիերային ներկա գտնվելու համար հատուկ Երեւան էր ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության առաջին տիկին Սվետլանա Մեդվեդեւան: Բալետը բեմադրել էր ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, Սոցիալիստական աշխատանքի հերոս, Լենինյան եւ պետական մրցանակների դափնեկիր Յուրի Գրիգորովիչը:
Իսկ մայիսի 4-ին Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ տիկին Ռիտա Սարգսյանը ու Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը եւ տիկին Ջուլիետա Աբրահամյանն ունկնդրեցին Սանկտ Պետերբուրգի Մարինյան թատրոնի նվագախմբի համերգը` աշխարհահռչակ դիրիժոր Վալերի Գերգիեւի ղեկավարությամբ: Համերգը կազմակերպվել էր Հայաստանի Նախագահի բարձր հովանու ներքո: Համերգի ընթացքում հնչեցին Ալեքսանդր Հարությունյանի, Էդվարդ Միրզոյանի, Ռոդիոն Շչեդրինի եւ Պյոտր Չայկովսկու ստեղծագործությունները:

Овик Абраамян принял участие в состоявшихся в Ереване культурных мероприятиях
5 мая Президента РА Сержа Саргсяна с супругой Ритой Саргсян на премьере балета А.Хачатуряна “Спартак” в Национальном академическом театре оперы и балета им. А.Спендиарова сопровождали Председатель НС Овик Абраамян с супругой Джульеттой Абраамян. Спектакль прошел под высоким покровительством первых леди Армении и России. Специально на премьеру балета в Ереван прибыла    первая леди РФ Светлана Медведева. Постановку   осуществил Народный артист СССР, Герой Социалистического Труда, лауреат Ленинской и Государственной премий балетмейстер Юрий Григорович.
Днем раньше,   4 мая, Президент РА С.Саргсян с супругой Р.Саргсян и Председатель НС О.Абраамян с супругой Дж. Абраамян побывали на концерте симфонического оркестра Санк-Петербургского Мариинского театра под управлением всемирно известного дирижера В.Гергиева. Концерт был организован под высоким покровительством Президента Армении. На концерте прозвучали произведения А.Арутюняна, Эд.Мирзояна, Р.Щедрина и П.Чайковского.