Դեկտեմբերի 29-ին ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամներ, ԱԺ Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ավետ Ադոնցը եւ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեցին Տարածաշրջանի երիտասարդական կազմակերպությունների առաջնորդների առաջին հանդիպման  մասնակից  Հայաստանի, Վրաստանի, Ռուսաստանի եւ Մոլդովայի երիտասարդական կազմակերպությունների առաջնորդների հետ:
Պարոն Ադոնցը եւ տիկին Զոհրաբյանը կարեւորեցին նման ձեւաչափով  հարաբերությունների զարգացումը եւ հանդիպումները, որոնք կխթանեն տարածաշրջանային փոխգործակցությունը:
Հանդիպմանը քննարկվեցին տարածաշրջանային անվտանգությանը եւ խաղաղությանը, Հայաստանի եվրաինտեգրմանը, հայ-թուրքական հարբերություններին, ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորմանը, հայոց ցեղասպանության ճանաչմանն առնչվող հարցեր:

29 декабря члены фракции “Процветающая Армения” - председатель Постоянной комиссии НС по вопросам евроинтеграции А.Адонц и зампредседателя Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Н.Зограбян  встретились с участниками первой Региональной встречи лидеров молодежных организаций от Армении, Грузии, России и Молдовы.
Г-н А.Адонц и г-жа Н.Зограбян подчеркнули важность развития отношений и встреч в подобном формате, которые стимулируют региональное взаимосотрудничество.
На встрече обсуждались вопросы, касающиеся региональной безопасности и мира, евроинтеграции Армении, армяно-турецких отношений, урегулирования карабахской проблемы, признания геноцида армян.