Դեկտեմբերի 24-ին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց ՀՀ  աշխատանքի եւ սոցիալական ապահովության նախարարության «Զատիկ» մանկատուն: Մանկատունը հիմնադրվել է 1993 թ-ին: Այդ ժամանակ հաստատության սաներն ընդամենը 4-5 հոգի էին: 15 տարի անց «Զատիկ» մանկատանն ապրում է  4-18 տարեկան 80 երեխա: Հաստատության տնօրեն Աշոտ Մնացականյանի ուղեկցությամբ ԱԺ նախագահը ծանոթացավ մանկատան պայմաններին: 80 աշխատողները ապահովում են երեխաների բնականոն կենցաղն ու ստեղծում են հնարավոր ջերմ պայմաններ նրանց հոգեբանական բարդույթներից զերծ պահելու համար: Մանկատանը գործում են տարբեր խմբակներ: Դրանցից մեկի` պարի խմբակի երեխաները հյուրերին ներկայացան փոքրիկ ելույթով:
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորեց երեխաների գալիք Ամանորն ու Սուրբ ծնունդը, մաղթեց գեղեցիկ օրեր ու լավ ապագա, երջանկություն ու առողջություն: Բացի նվերներ հանձնելուց, խորհրդարանի նախագահը տեղեկացրեց, որ իր անձնական միջոցներից 10 տոկոսով ավելացնում է պետական բյուջեով հաջորդ տարի «Զատիկ» մանկատանը հատկացված 118 միլիոն դրամը:  Հովիկ Աբրահամյանը խոստացավ ավելի հաճախ այցելել «Զատիկի» երեխաներին,  իսկ աշխատակազմի հետ զրույցի ժամանակ պատրաստակամություն հայտնեց աջակցել եղած խնդիրների լուծմանը: Որպես երախտագիտության նշան,  մանկատան երեխաները խորհրդարանի նախագահին նվիրեցին ստվարաթղթի վրա ոսկեթելերով իրենց  ձեռագործած «Հայր մեր»-ը:
ԱԺ նախագահին ուղեկցում էին ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական ապահովության նախարար Արսեն Համբարձումյանը, ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը, այլ պաշտոնյաներ:

24 декабря Председатель НС О.Абраамян посетил детский дом “Затик” Министерства труда и социальных вопросов РА. Детдом основан в 1993 г. В то время в детдоме было всего 4-5 питомцев. Спустя 15 лет в “Затике” проживало уже 80 детей в возрасте 4-18 лет. В сопровождении директора учреждения А.Мнацаканяна Председатель НС ознакомился с условиями детдома. 80 сотрудников обеспечивают нормальный быт детей и создают благоприятные  условия для их психологической адаптации. В детдоме действуют различные кружки. Питомцы одного из них, танцевального   кружка, выступили перед гостями с небольшим концертом.
Председатель НС О.Абраамян поздравил детей с наступающим Новым годом и Святым Рождеством, пожелал прекрасных дней и светлого будущего, счастья и здоровья. Помимо вручения подарков, спикер парламента сообщил, что из своих личных средств добавляет 10%  к выделенным госбюджетом на будущий год   детдому “Затик” 118 млн драмам. О.Абраамян пообещал чаще посещать детей “Затика”, а в беседе с сотрудниками учреждения выразил готовность содействовать решению возникающих проблем. В знак благодарности детдомовцы вручили председателю парламента вышитую ими на картоне золотыми нитями молитву “Отче наш”.
Председателя НС сопровождали министр труда и социальных вопросов РА А.Амбарцумян, председатель Постоянной комиссии НС по социальным вопросам А.Акопян, другие чиновники.