Դեկտեմբերի 24-ին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց ՀՀ  աշխատանքի եւ սոցիալական ապահովության նախարարության «Զատիկ» մանկատուն: Մանկատունը հիմնադրվել է 1993 թ-ին: Այդ ժամանակ հաստատության սաներն ընդամենը 4-5 հոգի էին: 15 տարի անց «Զատիկ» մանկատանն ապրում է  4-18 տարեկան 80 երեխա: Հաստատության տնօրեն Աշոտ Մնացականյանի ուղեկցությամբ ԱԺ նախագահը ծանոթացավ մանկատան պայմաններին: 80 աշխատողները ապահովում են երեխաների բնականոն կենցաղն ու ստեղծում են հնարավոր ջերմ պայմաններ նրանց հոգեբանական բարդույթներից զերծ պահելու համար: Մանկատանը գործում են տարբեր խմբակներ: Դրանցից մեկի` պարի խմբակի երեխաները հյուրերին ներկայացան փոքրիկ ելույթով:
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորեց երեխաների գալիք Ամանորն ու Սուրբ ծնունդը, մաղթեց գեղեցիկ օրեր ու լավ ապագա, երջանկություն ու առողջություն: Բացի նվերներ հանձնելուց, խորհրդարանի նախագահը տեղեկացրեց, որ իր անձնական միջոցներից 10 տոկոսով ավելացնում է պետական բյուջեով հաջորդ տարի «Զատիկ» մանկատանը հատկացված 118 միլիոն դրամը:  Հովիկ Աբրահամյանը խոստացավ ավելի հաճախ այցելել «Զատիկի» երեխաներին,  իսկ աշխատակազմի հետ զրույցի ժամանակ պատրաստակամություն հայտնեց աջակցել եղած խնդիրների լուծմանը: Որպես երախտագիտության նշան,  մանկատան երեխաները խորհրդարանի նախագահին նվիրեցին ստվարաթղթի վրա ոսկեթելերով իրենց  ձեռագործած «Հայր մեր»-ը:
ԱԺ նախագահին ուղեկցում էին ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական ապահովության նախարար Արսեն Համբարձումյանը, ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը, այլ պաշտոնյաներ:

On December 24 NA Speaker Mr Hovik Abrahamyan visited Zatik orphanage of the Ministry of Labor and Social Affairs. The orphanage was founded in 1993. At that time there were only 4-5 children there. After 15 years there are 80 children of 4-18 age in that orphanage. Accompanied with the director of the establishment Mr Ashot Mnatsakanyan the NA Speaker was familiarized with the conditions of the orphanage. 80 staff members provide the children’s regular everyday life and create possible warm conditions for keeping them out of their psychological complexes. Different groups function in the orphanage. The children of the dancing group performed for the guests.
NA Speaker Mr Hovik Abrahamyan congratulated the children’s coming New Year and Christmas, wished them wonderful days and good future, happiness and health. Apart from giving presents the Parliament Speaker said that he was going to increase the 118m drams allocated to Zatik orphanage next year by the state budget in 10%. Mr Hovik Abrahamyan promised to visit more often the children of Zatik orphanage, and talking to the staff he expressed willingness to support in solving the problems. As a token of gratitude the children of the orphanage gave a present to the Speaker ‘Our Father’ knitted with golden threads on the carton.
Minister of Labor and Social Affairs Mr Arsen Hambardzumyan, Chairman of the Standing Committee on Social Affairs Mr Hakob Hakobyan and other officials were accompanying the Speaker.