ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձը Հեռուստատեսության համաշխարհային օրվա առիթով
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հեռուստատեսության համաշխարհային օրվա առիթով.
«80 տարի առաջ  հեռուստատեսությունը հայտնվեց մարդկության կյանքում` ժամանակի մեջ դառնալով հաղորդակցության անկրկնելի ու փնտրված հնարավորություն:
1956-ի նոյեմբերի 29-ի առաջին փորձնական հաղորդումից հետո հայկական հեռուստատեսությունը քայլ առ քայլ մտավ բոլորիս կյանքը` հեղաշրջելով մեր պատկերացումները ժամանակի ու տարածության մասին: Այսօր անհնար է պատկերացնել մեր կյանքը առանց հեռուստատեսության, որ բացի աշխարհի անցուդարձի մասին մանրամասն տեղեկություններ հաղորդելուց, դարձել է հասարակական կարծիքի ձեւավորման ու խաղաղության, անվտանգության, տնտեսական ու սոցիալական զարգացման հարցերի, մշակութային փոխանակության անփոխարինելի միջոց, որի արժանիքները գնահատելով ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեան նոյեմբերի 21-ը հռչակեց Հեռուստատեսության համաշխարհային օր:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ հեռուստատեսության բոլոր աշխատակիցներին:
Միշտ իրադարձությունների կենտրոնում` ճիշտ պահին ճիշտ տեղում լինելու   ունակությունը թող միշտ ուղեկցի ձեզ` օգնելով մնալ  երկրի հասարակական-քաղաքական, գիտակրթական, պատմամշակութային կյանքի կարեւորագույն իրադարձությունների տեղեկատվության աղբյուր, պարզապես բարեկամ` առանց որի  արդեն չենք պատկերացնում մեր կյանքը»:

Congratulatory Message from the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia on the Occasion of the World Television Day
Mr Hovik Abrahamyan, Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia, sent a congratulatory message on the occasion of the World Television Day.
“80 years ago television came into the life of mankind, became through times an exceptional and long-awaited opportunity.
After the first experimental programme of November 29, 1956 the Armenian television entered into everybody’s life step by step, making revolution in our understandings about time and space. Today, it is impossible to imagine our life without television that besides giving detailed information about the events in the world, it became an indispensable means of the formation of public opinion and peace, security, development of economic issues, and cultural exchange, and assessing its values the UN General Assembly declared November 21 World Television Day.
I warmly congratulate all the employees of television. Let the ability of being at the right place at the right moment always at the center of attention accompany you, helping you to remain a source of information of the most important events of the country’s public-political, scientific-educational, historical-cultural life, simply a friend, without which we cannot imagine our life.”