Դեկտեմբերի 6-ին ՀՀ Աժ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Նիկոլայ Պավլովին:
Պարոն Պավլովն ԱԺ նախագահին փոխանցեց ՌԴ նորընտիր Պետական Դումայի առաջին նիստին մասնակցելու հրավերը, որը տեղի կունենա Մոսկվայում, դեկտեմբերի կեսին:
ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը, ընդունելով հրավերը, իր շնորհավորանքները փոխանցեց ՌԴ Պետական Դումայի գործընկերներին` հաջող ընտրությունների եւ օրենսդիր մարմնի ձեւավորման առիթով եւ վստահություն հայտնեց, որ հետայսու եւս հայ-ռուսական միջխորհրդարանական հարաբերությունները կզարգանան եւ երկկողմանի, եւ բազմակողմ կապերի խորացմամբ:

6 декабря Председатель НС РА Тигран Торосян принял Посла Российской Федерации в Армении Николaя Павлова.
Г-н Павлов передал Председателю НС приглашение на участие в первом заседании новоизбранной Государственной Думы, которое состоится в Москве в середине декабря.
Председатель НС Тигран Торосян, приняв приглашение, передал свои поздравления коллегам из Государственной Думы РФ по поводу успешных выборов и формирования законодательного органа и выразил уверенность, что армяно-российские межпарламентские отношения и впредь будут развиваться по пути углубления как двусторонних, так и многосторонних связей.