ՀՀ ԱԺ եւ ԲՀ ԱԺ միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի երկրորդ նիստը Երեւանում
Փետրվարի 16-18-ը Երեւանում տեղի կունենա Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի երկրորդ նիստը:
Փետրվարի 16-ին ՀՀ ԱԺ եւ ԲՀ ԱԺ  միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի երկրորդ նիստում ելույթներ կունենան հանձնաժողովի համանախագահներ`  ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը եւ ԲՀ ԱԺ փոխնախագահ Սերգեյ Զաբոլոտեցը: Օրակարգի հաստատումից հետո քննարկումներ կլինեն երկու հանրապետությունների միջեւ գործող իրավապայմանագրային բազայի վիճակի եւ ՀՀ ու ԲՀ պատվիրակությունների միջազգային խորհրդարանական կառույցներում համագործակցության շուրջ: Նիստի աշխատանքները կամփոփվեն արձանագրության ընդունմամբ:
Նույն օրը նախատեսվում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանի հանդիպումը ՀՀ ԱԺ եւ ԲՀ ԱԺ միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահ, ԲՀ ԱԺ փոխնախագահ Սերգեյ Զաբոլոտեցի հետ:
Պարոն Զաբոլոտցին կընդունի նաեւ ՀՀ էներգետիկայի փոխնախարար Արեգ Գալստյանը:
Փետրվարի 17-ին ՀՀ ԱԺ եւ ԲՀ ԱԺ համագործակցության հանձնաժողովի անդամներին կընդունի ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը:

Второе заседание Комиссии межпарламентского сотрудничества НС РА и НС РБ в Ереване
16-18 февраля в Ереване состоится второе заседание Комиссии межпарламентского сотрудничества Национального Собрания  Республики Армения  и Национального Собрания  Республики Беларусь.
16 февраля на втором заседании Комиссии межпарламентского сотрудничества НС РА и НС РБ выступят сопредседатели комиссии – вице-спикер НС РА Ваан Ованнисян и вице-спикер НС РБ Сергей Заболотец. После утверждения повестки дня состоятся дебаты о состоянии действующей  между двумя республиками договорно-правовой базы и по сотрудничеству делегаций НС РА и НС РБ в международных парламентских структурах.
В тот же день намечается  встреча Председателя НС РА Тиграна Торосяна с сопредседателем Комиссии межпарламентского сотрудничества НС РА и НС РБ, вице-спикером НС РБ Сергеем Заболотцем.
Г-на Заболотца примет также замминистра энергетики РА Арег Галстян.
17 февраля  членов  Комиссии межпарламентского сотрудничества НС РА и НС РБ примет председатель Комиссии НС РА по внешним сношениям Армен Рустамян.