ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 15-18-ն աշխատանքային այցով գտնվելու է Ժնեւում՝ մասնակցելու Խորհրդարանների նախագահների 6-րդ համաշխարհային համաժողովի նախապատրաստական հանձնաժողովի նիստին:
Այցի շրջանակում մայիսի 16-ին նախատեսվում է Ալեն Սիմոնյանի եւ Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովայի հանդիպումը:
Մարիամ Պողոսյանն այցելել է Արմավիրի մարզի Ջանֆիդա գյուղ
ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության  պատգամավոր Մարիամ Պողոսյանը մայիսի 14-ին hամայնքային հերթական այցի շրջանակում այցելել է Արմավիրի մարզի Ջանֆիդա գյուղ: Պատգամավորը  հանդիպել է  Էդվարդ Դաշտոյանի անվան միջնակարգ դպր...
Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Սլովակիայի Ազգային խորհրդի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Մարիան Քերիին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 14-ին հանդիպել է Սլովակիայի Ազգային խորհրդի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Մարիան Քերիին: Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հասմիկ Հակոբյանն ու Թագուհի Ղազարյանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ ...

Делегация, возглавляемая Председателем НС А.Симоняном, 15-18 мая будет находиться в Женеве с рабочим визитом для участия в заседании подготовительного комитета 6-й Всемирной конференции спикеров парламентов.
16 мая в рамках визита намечена встреча А.Симоняна с председателем Милли Меджлиса Азербайджана С.Гафаровой.
М.Погосян посетила село Джанфида Армавирской области
14 мая член Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам, депутат фракции "Гражданский договор" М.Погосян в рамках очередного общинного визита посетила село Джанфида Армавирской области. Депутат встретилась с коллективом средней школы имени Э.Даштояна и детского сада имени В.Саргсяна, а так...
Делегация во главе с А.Аршакяном встретилась с председателем Комиссии по внешним отношениям НС Словакии Марианом Кэри
14 мая делегация, возглавляемая вице-спикером НС А.Аршакяном, встретилась с председателем Комиссии по внешним отношениям Национального Совета Словакии Марианом Кэри.В состав делегации – депутаты НС РА А.Акопян и Т.Казарян.На встрече также присутствовал член Комиссии по образованию, науке, молодежи и...