Սեպտեմբերի 29-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ  հոկտեմբերի 2-5 -ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը: ԱԺ երրորդ գումարման ութերորդ նստաշրջանի օրակարգի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել է 1 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 50 հարց, միջազգային 12 պայմանագիր:
ԱԺ երրորդ գումարման ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ հոկտեմբերի 2-5-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը կհաստատվեն հոկտեմբերի 2-ի ԱԺ նիստում:

29 сентября в НС состоялось рабочее совещание, на котором председательствовал Председатель НС Тигран Торосян.
На совещании обсуждались проект решения о внесении дополнений в повестку дня восьмой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня четырехдневных заседаний НС 2-5 октября. В раздел   дополнений в повестку дня восьмой сессии НС третьего созыва включен один вопрос. В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС внесeны 50 вопросов, 12 международных договоров.
Проект решения о внесении дополнений в повестку дня восьмой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня четырехдневных заседаний НС 2-5 октября будут утверждены на заседании НС 2 октября.