Ազգային ժողովը մարտի 19-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը տեղեկացրել է, որ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ներկայացրել է ԱԺ պատգամավոր ընտրված եւ լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած պատգամավորի մանդատը հաջորդ թեկնածուին տրամադրելու մասին թիվ 20 արձանագրությունը, ըստ որի՝ մանդատը տրվում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի առաջին մասի հերթական հաջորդ թեկնածու Դավիթ Կարապետյանին:
Դավիթ Կարապետյանն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի համաձայն` ԱԺ նիստում երդվել է:
Խորհրդարանը հաստատել է ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգը, որից հետո անդրադարձել օրակարգային հարցերի քննարկմանը:

19 марта НС приступило к очередным заседаниям. Вице-спикер НС Р.Рубинян сообщил, что ЦИК представила протокол N 20 о предоставлении мандата депутата, избранного в НС и чьи полномочия досрочно прекращены, следующему кандидату первой части избирательного списка партии "Гражданский договор" Д.Карапетяну.
Д.Карапетян приведен к присяге на заседании НС в соответствии с конституционным законом “Регламент НС”.
Парламент утвердил повестку дня очередных заседаний НС, после чего перешел к обсуждению повесточных вопросов.