Ազգային ժողովը մարտի 19-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը տեղեկացրել է, որ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ներկայացրել է ԱԺ պատգամավոր ընտրված եւ լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած պատգամավորի մանդատը հաջորդ թեկնածուին տրամադրելու մասին թիվ 20 արձանագրությունը, ըստ որի՝ մանդատը տրվում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի առաջին մասի հերթական հաջորդ թեկնածու Դավիթ Կարապետյանին:
Դավիթ Կարապետյանն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի համաձայն` ԱԺ նիստում երդվել է:
Խորհրդարանը հաստատել է ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգը, որից հետո անդրադարձել օրակարգային հարցերի քննարկմանը:

On March 19, the National Assembly began the work of the regular sittings. The NA Vice President Ruben Rubinyan informed that the Central Electoral Commission presented the protocol N 20 on providing the mandate of the deputy, who was elected NA deputy and prematurely terminated it, to the next candidate, according to which, the mandate is given to the next candidate of the first part of the electoral list of the Civil Contract Party Davit Karapetyan.
According to the constitutional law of the Rules of Procedure of the National Assembly, Davit Karapetyan sworn in at the NA sitting.
The parliament approved the agenda of the NA regular sittings, after which turned to the debate of the agenda items.