ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը Գերմանիա կատարած այցի շրջանակում հանդիպումներ է ունեցել Համբուրգի գործարար հարաբերություններում դերակատարություն ունեցող կառույցների ներկայացուցիչների հետ:
Հայաստանի Հանրապետության տարածաշրջանային լոգիստիկ խնդիրների ուսումնասիրությունն առանցքային է դարձել Համբուրգի նավահանգստային խորհրդատվական ընկերության տնօրենի տեղակալ Ֆրանկ Բուսեի հետ հանդիպման ընթացքում:
Հանդիպման մասնակիցներն ընդգծել են Հայաստանի լոգիստիկ զարգացման հեռանկարում Համբուրգի` որպես Գերմանիայի եւ ամբողջ Հյուսիսային Եվրոպայի տնտեսական, լոգիստիկ եւ նավահանգստային նշանակալի հանգույցի փորձառության կարեւորությունը:
Այնուհետեւ, Հայաստանի Ազգային ժողովի պատվիրակությունը հյուրընկալվել է Համբուրգի առեւտրի պալատում, որտեղ տեղի է ունեցել հանդիպում Առեւտրի պալատի ռազմավարության եւ միջազգային հարաբերությունների դեպարտամենտի տնօրեն Ֆիլիպ Կոխի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ կապերի ամրապնդման համար ուղիների որոնման եւ օրենսդրական բարենպաստ դաշտ ձեւավորելու հնարավորությունները:

Делегация НС РА в рамках визита в Германию встретилась с представителями структур, играющих роль в деловых отношениях Гамбурга.
Изучение проблем региональной логистики РА стало ключевым в ходе встречи с заместителем директора Гамбургской портовой консалтинговой компании Франком Буссе.
Участники встречи подчеркнули важность опыта Гамбурга как значимого экономического, логистического и портового узла Германии и всей Северной Европы в перспективе логистического развития Армении.
Затем делегация НС Армении была принята в Торгово-промышленной палате (ТПП) Гамбурга, где состоялась встреча с директором Департамента стратегии и международных отношений ТПП Филиппом Кохом. В ходе встречи обсуждены возможности поиска путей укрепления двусторонних связей и формирования благоприятного законодательного поля.