ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը Գերմանիա կատարած այցի շրջանակում հանդիպումներ է ունեցել Համբուրգի գործարար հարաբերություններում դերակատարություն ունեցող կառույցների ներկայացուցիչների հետ:
Հայաստանի Հանրապետության տարածաշրջանային լոգիստիկ խնդիրների ուսումնասիրությունն առանցքային է դարձել Համբուրգի նավահանգստային խորհրդատվական ընկերության տնօրենի տեղակալ Ֆրանկ Բուսեի հետ հանդիպման ընթացքում:
Հանդիպման մասնակիցներն ընդգծել են Հայաստանի լոգիստիկ զարգացման հեռանկարում Համբուրգի` որպես Գերմանիայի եւ ամբողջ Հյուսիսային Եվրոպայի տնտեսական, լոգիստիկ եւ նավահանգստային նշանակալի հանգույցի փորձառության կարեւորությունը:
Այնուհետեւ, Հայաստանի Ազգային ժողովի պատվիրակությունը հյուրընկալվել է Համբուրգի առեւտրի պալատում, որտեղ տեղի է ունեցել հանդիպում Առեւտրի պալատի ռազմավարության եւ միջազգային հարաբերությունների դեպարտամենտի տնօրեն Ֆիլիպ Կոխի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ կապերի ամրապնդման համար ուղիների որոնման եւ օրենսդրական բարենպաստ դաշտ ձեւավորելու հնարավորությունները:

Within the framework of the visit to Germany the delegation of the RA National Assembly had meetings with the representatives of the structures having role in business relations of Hamburg.
The study of the regional logistic problems of the Republic of Armenia became a key one during the meeting with the Deputy Director of Hamburg Port Consulting Company Frank Busse.
The participants of the meeting underscored the importance of experience Hamburg as an economic, logistic and significant port hub of Germany and the whole North Europe, in the perspective of the logistic development of Armenia.
Afterwards, the delegation of the National Assembly of Armenia was hosted in the Chamber of Commerce of Hamburg, where a meeting was held with the Head of Strategy and International Relations of the Chamber of Commerce Philip Koch. At the meeting the opportunities of searching ways for strengthening bilateral ties and forming legislative favourable field were discussed.