Սարգիս Խանդանյանը հանդիպել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի կրթաթոշակառու միջազգային ուսանողական խմբի հետ
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը մարտի 1-ին հանդիպել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի կրթաթոշակառու միջազգային ուսանողական խմբի հետ:
Ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում` Սարգիս Խանդանյանը բարձր է գնահատել հիմնադրամի գործունեությունը, պետական տարբեր մարմինների հետ իրականացվող նախագծերը, կրթական ծրագրերը:
Գերմանիայի տարբեր բուհերը ներկայացնող հիմնադրամի կրթաթոշակառուներին Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի նկատմամբ հետաքրքրության համար:
Նա ներկայացրել է 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած պատերազմի հետեւանքով ստեղծված իրավիճակը, տարածաշրջանի անվտանգային խնդիրները` խոսելով նաեւ տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հաստատմանն ուղղված Հայաստանի ջանքերի, այդ թվում` «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության մասին:
Սարգիս Խանդանյանի խոսքով 2018 թվականի թավշյա հեղափոխությունից հետո Հայաստանը ժողովրդավարությունը որդեգրել է որպես ռազմավարություն եւ ջանք չի խնայում երկրում ժողովրդավարական արժեքների հաստատման ու ամրապնդման գործում:
Ուսանողները հարցեր են ուղղել Սարգիս Խանդանյանին, որոնք վերաբերել են ՀՀ վարած արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային անվտանգությանը, Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի հետ հարաբերությունների հնարավոր կարգավորմանը եւ այլ թեմաների:

On March 1, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Sargis Khandanyan met with the Konrad Adenauer Foundation scholarship recipient group of international students.
Welcoming the guests in the Parliament, Sargis Khandanyan highly appreciated the activity of the Foundation, the projects implemented with the various state bodies, the educational programmes.
The Chair of the Standing Committee on Foreign Relations thanked the scholarship recipients of the foundation representing various German universities for their interest in Armenia.
He presented the situation created as a result of the war unleashed by Azerbaijan on September 27, 2020, the security problems of the region, also talking about Armenia's efforts to establish stable peace in the region, including the Crossroads of Peace initiative.
According to Sargis Khandanyan, after the Velvet Revolution of 2018, Armenia has adopted democracy as a strategy and spares no effort in establishing and strengthening democratic values in the country.
The students asked Sargis Khandanyan questions related to the RA’s foreign policy, regional security, the possible settlement of relations with Azerbaijan and Türkiye and other topics.