Ազգային ժողովը փետրվարի 28-ին քննարկել է Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի ընտրության հարցը:  Կառավարությունն այդ պաշտոնում առաջադրել է Գարեգին Բաղրամյանի թեկնածությունը: Թեկնածուի կենսագրությունն ու աշխատանքային գործունեությունը  ներկայացրել է ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը:
Գարեգին Բաղրամյանը 2019 թվականի ապրիլի 19-ին ԱԺ-ի կողմից ընտրվել է ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ, եւ այդ պաշտոնում աշխատում է առայսօր: Այդ աշխատանքին զուգահեռ դասավանդում է Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում, տեխնիկական գիտությունների թեկնածու է, դոցենտ: Հեղինակ է մի շարք ձեռնարկների եւ  գիտական հոդվածների: Պարգեւատրվել է մի շարք մեդալներով եւ այլ պարգեւներով:
Գնել Սանոսյանը ներկայացրել է հանձնաժողովի հետ նախարարության աշխատանքը` դրական գնահատելով այն:
Ելույթ ունենալով` Գարեգին Բաղրամյանը շնորհակալություն է հայտնել Կառավարությանն այդ պատասխանատու պաշտոնում իր թեկնածությունը երկրորդ անգամ  առաջադրելու համար, անդրադարձել նախորդ հինգ տարիների ընթացքում հանձնաժողովի կատարած աշխատանքի ուղղություններին, սակագնային եւ ներդրումային քաղաքականությանը,  առաջիկա անելիքներին: «Հայտնում եմ իմ պատրաստակամությունը` ձեր վստահության քվեն ստանալու պարագայում աշխատանքային փորձս եւ գիտելիքներս ներդնել կարգավորողի առջեւ դրված նպատակներին հասնելու` ի բարօրություն մեր սպառողների եւ մեր երկրի զարգացման»,- ամփոփելով ելույթը` ընդգծել է թեկնածուն:
Հարցուպատասխանի ընթացքում Գարեգին Բաղրամյանն անդրադարձել է պատգամավորների հարցադրումներին, որոնք վերաբերել են ոլորտում ներդրումային քաղաքականությանը, ուռճացված ծախսերին, ճանապարհաշինական աշխատանքների ցածր որակին, էներգետիկ անվտանգության հարցին, էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացմանը, որը վերջին 4 տարիների ընթացքում բարձրացել է 20 տոկոսով, գազի ներտնային սպասարկման հարցում առկա խնդիրներին, ջրի որակին, գազի կալորիականությանը եւ այլն:
Հարցի քննարկումը կշարունակվի փետրվարի 29-ին:
«ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի համաձայն` վերջին նիստում Կառավարության անդամները պատասխանել են պատգամավորների հարցերին:

28 февраля Национальное Собрание обсудило вопрос избрания председателя Комиссии по регулированию общественных услуг РА (КРОУ). На эту должность правительство выдвинуло кандидатуру Г.Баграмяна. Биографию и трудовую деятельность кандидата представил министр территориального управления и инфраструктур РА Г.Саносян.
19 апреля 2019 г. Г.Баграмян избран Национальным Собранием председателем КРОУ, где работает на этой должности по сей день. Наряду с этим преподает в Национальном политехническом университете Армении, кандидат технических наук, доцент, автор учебных пособий и научных статей. Награжден рядом медалей и других наград.
Г.Саносян представил работу министерства с Комиссией, положительно оценив ее.
Г.Баграмян в своем выступлении поблагодарил правительство за второе выдвижение его кандидатуры на ответственную должность, коснулся направлений работы КРОУ за последние пять лет, тарифной и инвестиционной политики, а также предстоящих задач. "Заявляю о своей готовности при получении вашего вотума доверия вложить свой трудовой опыт и знания для достижения поставленных перед регулятором целей на благо наших потребителей и развития нашей страны", - подчеркнул кандидат в заключение речи.
В ходе сессии вопросов-ответов Г.Баграмян ответил на вопросы депутатов, касающиеся инвестиционной политики в сфере, завышенных затрат, низкого качества дорожно-строительных работ, вопроса энергетической безопасности, повышения тарифа на электроэнергию, который увеличился на 20% за последние 4 года, существующие проблемы во внутридомовом обслуживании газа, качестве воды, калорийности газа и т.д.