Հանձնաժողովը խորհրդարանական լսումներ անցկացնելու վերաբերյալ որոշում է ընդունել
Փետրվարի 13-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են այսօր առավոտյան ադրբեջանական սադրանքի հետեւանքով զոհվածների հիշատակը:
Հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանի խոսքով անցյալ տարվա վերջին մեկ տարով երկարաձգվել է ՏՏ ոլորտի հարկային արտոնությունների տրամադրման ռեժիմը, որը նախատեսում է ավելի ցածր եկամտահարկ փոքր ընկերությունների համար: Սակայն, ըստ նրա, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ այս տարի արդեն կունենանք ամբողջական ու երկարաժամկետ լուծումներ նախատեսող օրենսդրական փաթեթ, որով կկարգավորի ՏՏ ոլորտը:
Բաբկեն Թունյանը նախագծի առնչությամբ առաջարկել է հրավիրել «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտը կարգավորող նոր օրենսդրական փաթեթի վերաբերյալ» թեմայով խորհրդարանական լսումներ. կհրավիրվեն ոլորտին առնչվող գերատեսչությունների, բիզնես ասոցիացիաների միությունների եւ ընկերությունների ներկայացուցիչներ:

On February 13, the members of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs observed a minute of silence in memory of those who died as a result of the Azerbaijani provocation this morning.
According to the Deputy Chair of the Committee Babken Tunyan, at the end of last year, the regime of providing tax privilege for the IT sector, which provides for lower income tax for small companies, was extended for one year. However, according to him, an agreement has been reached that this year we will already have a legislative package providing complete and long-term solutions that will regulate the IT sector.
In relation to the draft, Babken Tunyan proposed to convene parliamentary hearings on the topic Regarding the new legislative package regulating the field of information technologies: the Representatives of the institutions, business associations and companies related to the sector will be invited.