Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպել է եզդիական համայնքի ուսանողների հետ
Յուրաքանչուրը պետք է առավելագույնն անի իր համայնքը զարգացնելու եւ բարելավելու համար. ասել է ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ռուստամ Բաքոյանն ազգությամբ եզդի ուսանողների հետ հունվարի 16-ին կայացած  հանդիպմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են եզդիական համայնքի խնդիրներին վերաբերող հարցեր: Ռուստամ Բաքոյանն անդրադարձել է իր կողմից հեղինակած օրենսդրական նախաձեռնություններին, ներկայացրել եզդիական համայնքի խնդիրների լուծմանն ուղղված աշխատանքները:
Պատգամավորը տեղեկացրել է, որ մոտ ժամանակներում պատրաստվում է հանդես գալ նոր՝ ամուսնության տարիքի շեմի բարձրացմանն ուղղված օրենսդրական նախաձեռնությամբ: Հարցի վերաբերյալ կլինեն քննարկումներ, կկազմակերպվեն նաեւ խորհրդարանական լսումներ:
Ռուստամ Բաքոյանն առաջարկել է ուսանողներին մասնակցել նախատեսվող քննարկումներին եւ ներկայացնել առաջարկներ: Պատգամավորը կարեւորել է կրթություն ստանալու անհրաժեշտությունը: Նա նշել է, որ 40 հազարանոց եզդիական համայնքն ունի մոտ 100 ուսանող: Ըստ նրա՝ հատկապես երիտասարդներն են եզդիական համայնքի մշակույթի եւ ինքնության կրողներն ու պահպանողները, ուստի անհրաժեշտություն կա խթանելու բարձրագույն կրթություն ստանալու հարցը:

Р.Бакоян встретился со студентами езидской общины
“Каждый должен делать максимальное для развития и улучшения своей общины”, - подчеркнул на встрече 16 января со студентами-езидами заместитель председателя Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Р.Бакоян.
В ходе встречи обсуждены проблемы езидской общины. Р.Бакоян коснулся предложенных им законодательных инициатив, представил работу по решению вопросов езидов.
Депутат сообщил, что вскоре намерен выступить с новой законодательной инициативой, направленной на повышение брачного возраста. Состоятся обсуждения по этому вопросу, также будут организованы парламентские слушания.
Р.Бакоян предложил студентам принять участие в запланированных обсуждениях и представить рекомендации. Депутат подчеркнул необходимость получения образования. Он отметил, что в 40-тысячной езидской общине обучается около 100 студентов. По его словам, именно молодежь – носители   и хранители культуры и самобытности езидской общины, поэтому необходимо стимулировать получение высшего образования.