Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպել է եզդիական համայնքի ուսանողների հետ
Յուրաքանչուրը պետք է առավելագույնն անի իր համայնքը զարգացնելու եւ բարելավելու համար. ասել է ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ռուստամ Բաքոյանն ազգությամբ եզդի ուսանողների հետ հունվարի 16-ին կայացած  հանդիպմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են եզդիական համայնքի խնդիրներին վերաբերող հարցեր: Ռուստամ Բաքոյանն անդրադարձել է իր կողմից հեղինակած օրենսդրական նախաձեռնություններին, ներկայացրել եզդիական համայնքի խնդիրների լուծմանն ուղղված աշխատանքները:
Պատգամավորը տեղեկացրել է, որ մոտ ժամանակներում պատրաստվում է հանդես գալ նոր՝ ամուսնության տարիքի շեմի բարձրացմանն ուղղված օրենսդրական նախաձեռնությամբ: Հարցի վերաբերյալ կլինեն քննարկումներ, կկազմակերպվեն նաեւ խորհրդարանական լսումներ:
Ռուստամ Բաքոյանն առաջարկել է ուսանողներին մասնակցել նախատեսվող քննարկումներին եւ ներկայացնել առաջարկներ: Պատգամավորը կարեւորել է կրթություն ստանալու անհրաժեշտությունը: Նա նշել է, որ 40 հազարանոց եզդիական համայնքն ունի մոտ 100 ուսանող: Ըստ նրա՝ հատկապես երիտասարդներն են եզդիական համայնքի մշակույթի եւ ինքնության կրողներն ու պահպանողները, ուստի անհրաժեշտություն կա խթանելու բարձրագույն կրթություն ստանալու հարցը:

Rustam Bakoyan meets with students of Yazidi community
Everyone should do the maximum to develop and to improve the community: The Deputy Chair of the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Rustam Bakoyan said at the meeting held with the students Yazidi by their nationality on January 16.
During the meeting issues regarding the problems of the Yazidi community were discussed. Rustam Bakoyan touched upon the legislative initiatives authored by him, presented the works aimed at solving the problems of the Yazidi community.
The deputy informed that he will make a legislative initiative on increasing the marriage age limit in the near future. There will be debates on the issue, parliamentary hearings also will be organized.
Rustam Bakoyan proposed the students to take part in the debates to submit proposals. The MP highlighted the necessity of getting education. He noted that the 40.000 Yazidi community has about 100 students. According to him, especially the young people are bearers and keepers of the Yazidi community culture and identity, hence there is need to boost the issue of getting higher education.