Խորհրդարանում ներկայացվել են «Փրկություն» կենտրոնի սաների՝ Ամանորի խորհրդին համահունչ աշխատանքները
Ազգային ժողովի հյուրընկալ պատերի ներքո մշտապես ներկայացվում են ինչպես հայտնի ստեղծագործողների, այնպես էլ երիտասարդների գործերը: Այս անգամ հերթը «Փրկություն» մտավոր խնդիրներ ունեցող դեռահասների եւ երիտասարդների ցերեկային խնամքի ու առօրյա զբաղվածության կենտրոնի սաներինն էր: Ներկայացված ձեռքի աշխատանքները պատրաստված էին ամանորյա տրամադրությամբ եւ գույներով:
Դեկտեմբերի 22-ին Ազգային ժողովում կազմակերպված ցուցահանդես-վաճառքին ներկա են եղել խորհրդարանի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դավիթ Առաքելյանը, աշխատակազմի ներկայացուցիչներ:
ՀՀ ԱԺ նախագահը զրուցել է կենտրոնի սաների հետ, ծանոթացել նրանց ձեռքի աշխատանքներին: Անմիջական եւ ջերմ զրույցի ավարտին Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորել է երիտասարդներին գալիք Ամանորի կապակցությամբ:
Այսպիսի միջոցառումներ պետք է առավել հաճախ կազմակերպվեն, դա կնպաստի հաշմանդամություն ունեցող անձանց՝ հասարակությանը լիարժեք ինտեգրմանը. նման համոզմունք են հայտնել ցուցահանդեսի մասնակիցները:
Կենտրոնը գործում է 20 տարուց ավելի: Շահառուներին հարազատներից չօտարելու եւ ընտանիքի անդամների առօրյա հոգսերը հեշտացնելու նպատակով իրականացվում է հատուկ կարիքներ ունեցող անձանց ցերեկային խնամք:
Կենտրոնի տնօրեն Արփինե Աբրահամյանի խոսքով նման նախաձեռնությունները կարեւոր են, նպաստում են երիտասարդների   ստեղծագործական ունակությունների զարգացմանն ու կատարելագործմանը:
Ցուցադրված ձեռքի աշխատանքների վաճառքից ստացված հասույթի 50 տոկոսը կուղղվի հեղինակներին, իսկ մյուս մասը՝ նախաձեռնությանը՝ նյութեր ձեռք բերելու նպատակով:

В новогоднем русле в парламенте представлены работы питомцев центра “Спасение”
Под гостеприимными сводами НС постоянно представляются произведения как известных мастеров, так и молодежи. На этот раз настала очередь питомцев Центра дневного попечения и повседневной занятости подростков и молодежи с аутизмом “Спасение”. Представленные ручные работы выполнены с веселым новогодним настроением.
22 декабря на организованной в НС выставке-продаже присутствовали глава парламента А.Симонян, депутаты, руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Д.Аракелян, представители аппарата.
Спикер НС побеседовал с питомцами Центра, ознакомился с их ручными поделками. В завершение непринужденной и теплой беседы А.Симонян поздравил молодежь с наступающим Новым годом.
Участники выставки выразили мнение, что подобные мероприятия следует организовывать чаще, – они   будут содействовать полноценной интеграции в общество лиц с инвалидностью.
Центр функционирует более 20 лет. Чтобы не отдалять бенефициаров от их родных и облегчить повседневный уход за членами семьи, осуществляется дневной уход за лицами с особыми потребностями.
По словам директора Центра А.Абрамян, подобные инициативы важны, способствуют развитию и совершенствованию творческих способностей молодых людей.
50% средств от продажи выставленных ручных работ будут направлены авторам, а остальная часть –  инициативе, для   приобретения материалов.