Խորհրդարանում ներկայացվել են «Փրկություն» կենտրոնի սաների՝ Ամանորի խորհրդին համահունչ աշխատանքները
Ազգային ժողովի հյուրընկալ պատերի ներքո մշտապես ներկայացվում են ինչպես հայտնի ստեղծագործողների, այնպես էլ երիտասարդների գործերը: Այս անգամ հերթը «Փրկություն» մտավոր խնդիրներ ունեցող դեռահասների եւ երիտասարդների ցերեկային խնամքի ու առօրյա զբաղվածության կենտրոնի սաներինն էր: Ներկայացված ձեռքի աշխատանքները պատրաստված էին ամանորյա տրամադրությամբ եւ գույներով:
Դեկտեմբերի 22-ին Ազգային ժողովում կազմակերպված ցուցահանդես-վաճառքին ներկա են եղել խորհրդարանի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դավիթ Առաքելյանը, աշխատակազմի ներկայացուցիչներ:
ՀՀ ԱԺ նախագահը զրուցել է կենտրոնի սաների հետ, ծանոթացել նրանց ձեռքի աշխատանքներին: Անմիջական եւ ջերմ զրույցի ավարտին Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորել է երիտասարդներին գալիք Ամանորի կապակցությամբ:
Այսպիսի միջոցառումներ պետք է առավել հաճախ կազմակերպվեն, դա կնպաստի հաշմանդամություն ունեցող անձանց՝ հասարակությանը լիարժեք ինտեգրմանը. նման համոզմունք են հայտնել ցուցահանդեսի մասնակիցները:
Կենտրոնը գործում է 20 տարուց ավելի: Շահառուներին հարազատներից չօտարելու եւ ընտանիքի անդամների առօրյա հոգսերը հեշտացնելու նպատակով իրականացվում է հատուկ կարիքներ ունեցող անձանց ցերեկային խնամք:
Կենտրոնի տնօրեն Արփինե Աբրահամյանի խոսքով նման նախաձեռնությունները կարեւոր են, նպաստում են երիտասարդների   ստեղծագործական ունակությունների զարգացմանն ու կատարելագործմանը:
Ցուցադրված ձեռքի աշխատանքների վաճառքից ստացված հասույթի 50 տոկոսը կուղղվի հեղինակներին, իսկ մյուս մասը՝ նախաձեռնությանը՝ նյութեր ձեռք բերելու նպատակով:

In parliament works related to New Year by the children of Prkutyun Center presented
The works of the famous creators, as well as young people are permanently presented in a welcoming atmosphere of the National Assembly. This time the turn was for the mentally disabled teenagers and young people of the day care and daily occupation center Prkutyun (Salvation) The presented handmade works were prepared in a New Year mood and colours.
On December 22, the Speaker of Parliament Alen Simonyan, the deputies, the NA Chief of Staff, Secretary General Davit Arakelyan, the representatives of the Staff attended the exhibition-sale organized in the National Assembly.
The RA NA President talked with the children of the Center, got acquainted with their handmade works. At the end of the open and warm talk Alen Simonyan congratulated the young people on the coming New Year.
Such events should be organized more frequently, and it will promote the persons with disabilities to fully integrate into society: The participants of the exhibition expressed such conviction.
The Center operates for more than 20 years. Daily care of the persons with special needs is carried out for not alienating the beneficiaries from their close family members and making their everyday concerns easier.
According to the Director of the Center Arpine Abrahamyan, such initiatives are important, they boost the development and improvement of the young people’s creative abilities.
The 50% of the profit received from sale of the exhibited handmade works will be addressed to the authors, and the other part – for the initiative to obtain materials.