Կարեւորվեց երեխաների պատվաստման արդյունավետ անցկացումը
ԱԺ սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մնացական Պետրոսյանը օգոստոսի 9-ին ընդունեց առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության հայաստանյան գրասենյակի գործող տնօրեն Էլիզաբեթ Դանիելյանին:
Քննարկման առանցքում Հայաստանում ԱՀԿ-ի կողմից 2006-2007թթ. առողջապահության ոլորտում իրականացվելիք ծրագրերն էին: Հանձնաժողովի նախագահ Մնացական Պետրոսյանը կարեւորեց առողջապահության քաղաքականության մշակման խնդիրները: Քննարկվեցին իմունիզացիայի հիմնահարցերը Հայաստանում:
ԱՀԿ հայաստանյան գրասենյակի  գործող տնօրեն Էլիզաբեթ Դանիելյանը առաջնահերթ համարեց երեխաների պատվաստման արդյունավետ անցկացումը: Պայմանավորվածություն ձեռքբերվեց տեղեկատվության փոխանակման եւ հետագա համագործակցության շուրջ:
Քննարկվեցին  նաեւ  համագործակցության եզրերը առողջապահության ոլորտում` օրենսդրության եւ առողջապահության հիմնախնդիրների լուծման ուղղությամբ:

Подчеркнута важность эффективного проведения вакцинации детей
9 августа председатель Постоянной комиссии НС по социальным вопросам, здравоохранению и охране природы  Мнацакан Петросян принял директора Армянского офиса Всемирной организации здравоохранения  (ВОЗ)  Элизабет Даниелян.
В центре внимания встречи – осуществляемые в Армении в 2006-2007 гг. программы ВОЗ в сфере здравоохранения. Председатель комиссии М.Петросян подчеркнул важность задачи разработки  здравоохранительной политики. Обсуждались проблемы иммунизации в Армении.
Директор Армянского офиса ВОЗ  Э.Даниелян  считает первоочередной задачей   эффективное проведение вакцинации детей. Достигнута договоренность об обмене информацией и дальнейшем сотрудничестве.
Обсуждены также грани сотрудничества в здравоохранительной сфере – в   решении проблем законодательства и здравоохранения.