Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը սեպտեմբերի 7-ին ընդունել է ՀՀ- ում իր առաքելությունն ավարտող Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նիկոլաս Սխերմերսին: Ռուբեն Ռուբինյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին պաշտոնավարման ընթացքում հայ-նիդերլանդական հարաբերությունների ամրապնդման ուղղությամբ ներդրված ջանքերի եւ կատարած աշխատանքի համար: ԱԺ փոխխոսնակը նշել է, որ Հայաստանը պատրաստակամ է առավել ակտիվացնել հարաբերությունները եւ համագործակցությունը երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Նիկոլաս Սխերմերսը շնորհակալություն է հայտնել Ռուբեն Ռուբինյանին արդյունավետ համագործակցության համար եւ նշել, որ իր համար մեծ պատիվ էր Հայաստանում պաշտոնավարելը: Ընդգծելով, որ Նիդերլանդների Թագավորությունը կարեւորում է Հայաստանի հետ փոխգործակցության խորացումը՝ նա համոզմունք է հայտնել, որ երկու երկրների միջեւ կապերը կշարունակեն զարգանալ եւ ամրապնդվել:
ԱԺ նախագահի տեղակալը դեսպանի խնդրանքով ներկայացրել է իրավիճակը Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին եւ Լեռնային Ղարաբաղում:

Р.Рубинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов в РА
7 сентября вице-спикер НС Р.Рубинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов Николаса Схермерса, завершающего свою миссию в Армении. Запредседателя парламента поблагодарил посла за усилия и работу по укреплению армяно-нидерландских отношений в ходе его пребывания в должности. Вице-спикер НС отметил, что Армения готова максимально активизировать отношения и сотрудничество во всех сферах, представляющих двусторонний интерес.
Николас Схермерс поблагодарил Р.Рубиняна за плодотворное сотрудничество и отметил, что для него было большой честью служить в Армении. Подчеркнув, что Королевство Нидерландов придает значение углублению взаимодействия с РА, он выразил уверенность в дальнейшем развитии и укреплении связей между двумя странами.
По просьбе посла вице-спикер НС представил ситуацию на армяно-азербайджанской границе и в Нагорном Карабахе.