Հնդկաստանի դեսպանը խորհրդարանում
Հունիսի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը ընդունեց Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Րինա Պանդեյին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջխորհրդարանական կապերի խորացման հարցեր: Տիկին Պանդեյը, նշելով Հնդկաստանի եւ Հայաստանի միջեւ քաղաքական ու տնտեսական գործուն կապերի առկայությունը, պաշտոնական այցով ԱԺ նախագահին հրավիրեց Հնդկաստան` օրենսդրական փորձին, խորհրդարանական գործունեությանը առավել սերտ ծանոթանալու եւ միջպետական հարաբերությունների ամրապնդման համար: Նա կարեւորեց նաեւ միջազգային ասպարեզում հայ եւ հնդիկ խորհրդարանականների համագործակցությունը:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը, հրավերի համար շնորհակալություն հայտնելով, դեսպանին իրազեկեց այն մեծածավալ օրենսդրական աշխատանքների մասին, որոնց, սահմանադրության հանրաքվեից հետո, ձեռնամուխ է եղել խորհրդարանը` խնդիր ունենալով հասարակական-քաղաքական բարեփոխումները  հասցնել տնտեսական հաջողությունների մակարդակին, որոնք արձանագրում են նաեւ միջազգային փորձագետները: Նշվեց նաեւ, որ 2007-ի գարնանը սկսվում է նախընտրական շրջան խորհրդարանի համար:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ եղավ նաեւ Երեւանի պետական բժշկական համալսարանում սովորող հնդիկ ուսանողների հետ կապված միջադեպին եւ մամլո հրապարակումներին: Երկուստեք նշվեց, որ միջադեպն արդեն հարթված է եւ որեւէ կերպ չի կարող ստվերել հայ-հնդկական բարեկամությունը:

Посол Индии в Парламенте
16 июня Председатель НС РА Тигран Торосян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Индии в Армении Рину Пандей.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся углубления межпарламентских связей. Г-жа Пандей, отметив наличие действенных политических и экономических связей между Индией и Арменией, пригласила Председателя НС посетить Индию с официальным визитом, для наиболее тесного знакомства с законодательным опытом, парламентской деятельностью и укрепления межгосударственных отношений. Он также отметил важность сотрудничества армянских и индийских парламентариев в международном аспекте.
Председатель НС РА Тигран Торосян, поблагодарив г-жу Пандей за приглашение, ознакомил ее с широкомасштабной законодательной работой, к которой приступил парламент после референдума по Конституции, имея целью довести общественно-политическую реформу до уровня экономических достижений, что фиксируют также международные эксперты. Было также отмечено, что весной 2007 года в парламенте начинается предвыборный период.
В ходе встречи стороны коснулись инцидента, происшедшего с индийскими студентами Ереванского Государственного Медицинского Университета, и публикаций в прессе по этому поводу. Обе стороны отметили, что инцидент уже исчерпан и никак не может повлиять на армяно-индийские отношения.