Հնդկաստանի դեսպանը խորհրդարանում
Հունիսի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը ընդունեց Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Րինա Պանդեյին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջխորհրդարանական կապերի խորացման հարցեր: Տիկին Պանդեյը, նշելով Հնդկաստանի եւ Հայաստանի միջեւ քաղաքական ու տնտեսական գործուն կապերի առկայությունը, պաշտոնական այցով ԱԺ նախագահին հրավիրեց Հնդկաստան` օրենսդրական փորձին, խորհրդարանական գործունեությանը առավել սերտ ծանոթանալու եւ միջպետական հարաբերությունների ամրապնդման համար: Նա կարեւորեց նաեւ միջազգային ասպարեզում հայ եւ հնդիկ խորհրդարանականների համագործակցությունը:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը, հրավերի համար շնորհակալություն հայտնելով, դեսպանին իրազեկեց այն մեծածավալ օրենսդրական աշխատանքների մասին, որոնց, սահմանադրության հանրաքվեից հետո, ձեռնամուխ է եղել խորհրդարանը` խնդիր ունենալով հասարակական-քաղաքական բարեփոխումները  հասցնել տնտեսական հաջողությունների մակարդակին, որոնք արձանագրում են նաեւ միջազգային փորձագետները: Նշվեց նաեւ, որ 2007-ի գարնանը սկսվում է նախընտրական շրջան խորհրդարանի համար:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ եղավ նաեւ Երեւանի պետական բժշկական համալսարանում սովորող հնդիկ ուսանողների հետ կապված միջադեպին եւ մամլո հրապարակումներին: Երկուստեք նշվեց, որ միջադեպն արդեն հարթված է եւ որեւէ կերպ չի կարող ստվերել հայ-հնդկական բարեկամությունը:

Ambassador of India in Parliament
On June 16 Tigran Torosyan, RA NA President received Rina Pandey, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of India to Armenia.
During the meeting issues of deepening interparliamentary ties were discussed. Ms. Pandey, noting that the availability of political and economic practical ties between India and Armenia, invited the NA President to India with an official visit to get closely familairized with the legislative experience, parliamentary activity and strengthening the inter-state relations. She also highlighted the cooperation of the Armenian and Indian parliamentarians in the international sphere.
Expressing gratitude for the invitation, RA NA President Tigran Torosyan, informed the Ambassador about the wide-scale legislative activities, which after the constitutional referendum, the Parliament launched, having the task to reach the public-political reforms to a level of economic successes, which also recorded the international experts. It was noted that in spring of 2007 a re-election period for the parliament would begin.
During the meeting the sides touched upon the incident connected with the Indian students studying at Yerevan State Medical University and press publications. Both sides noted that the incident has been smoothed out, and can’t have an impact on the Armenian-Indian friendship.