Քննարկվել են Հայաստան-ԱՄՆ միջխորհրդարանական հարաբերությունների խորացման հեռանկարներն ու ծրագրերը
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը  հունիսի 27-ին ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին:
Կողմերը քննարկել են Հայաստան-ԱՄՆ միջխորհրդարանական հարաբերությունների հետագա խորացման հեռանկարներն ու ծրագրերը:
Կարեւորվել է ՀՀ խորհրդարանի եւ ԱՄՆ Կոնգրեսի առանցքային դերը Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական երկխոսության հարցում:
Հայկ Կոնջորյանը կարեւորել է ԱՄՆ ներգրավվածությունը խաղաղության գործընթացում՝ հույս հայտնելով, որ Վաշինգտոնում այսօր կայանալիք բանակցություններում կարձանագրվի առաջընթաց:
Դեսպան Քրիստինա Քվինը շեշտել է, որ Միացյալ Նահանգները մեծապես շահագրգռված է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության հաստատմամբ, ինչի վկայությունն ԱՄՆ ակտիվ ներգրավվածությունն է բանակցային գործընթացին:

Обсуждены перспективы и программы углубления межпарламентских отношений Армения-США
27 июня руководитель фракции "Гражданский договор" А.Конджорян принял Чрезвычайного и Полномочного посла США в РА Кристину Куинн.
Стороны обсудили перспективы и программы дальнейшего углубления межпарламентских отношений Армения-США.
Подчеркнута ключевая роль парламента РА и Конгресса США в стратегическом диалоге Армения-США.
А.Конджорян подчеркнул важность участия США в мирном процессе, выразив надежду на достижение прогресса в сегодняшних переговорах в Вашингтоне.
Посол Кристина Куинн подчеркнула, что Соединенные Штаты весьма заинтересованы в установлении мира между Арменией и Азербайджаном, о чем свидетельствует активное участие США в переговорном процессе.