ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանն ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ Էկոնոմիկայի նախարարից հետաքրքրվել է Վրաստանի տարածքում մնացած գյուղմթերքներով, հեղուկ գազով բեռնված հազարավոր բեռնատարների ճակատագրերով` ասելով, որ խնդիրը կապված է Վերին Լարսի անցակետի թողունակության հետ:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, նշելով, որ ժամանակ առ ժամանակ որոշակի դժվարություններ առաջանում են Լարսի անցակետում, տեղեկացրել է, որ եթե մեկ տարի առաջ Լարսի անցակետում յուրաքանչյուր ուղղությամբ երեք ճանապարհ կար, ներկայում գործում է 11 ճանապարհ: Նա հավելել է, որ այսօր վիճակը շտկված է, եւ օրական մոտավորապես 250-300 հայկական բեռնատար է անցնում: Նախարարը հույս է հայտնել, որ մինչեւ շաբաթվա վերջ հերթը կվերանա:

Депутат фракции "Армения" Г.Даниелян в ходе сессии вопросов и ответов НС-Правительство поинтересовался у министра экономики о судьбе застрявших в Грузии тысяч грузовиков с сельхозпродукцией, сжиженным газом, отметив проблемы с пропускной способностью КПП “Верхний Ларс”.
Министр экономики В.Керобян, отметив, что на указанном КПП периодически возникают определенные трудности, сообщил, что если год назад на КПП “Верхний Ларс” было по три полосы в каждую сторону, то сейчас их 11. Он добавил, что сегодня ситуация выправлена, и ежедневно проезжает около 250-300 армянских грузовиков. Министр выразил надежду, что к концу недели очередь исчезнет.