«Հրդեհային անվտանգության մասին» օրենքում եւ կից օրենքներում փոփոխություններ նախատեսող օրենսդրական փաթեթը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ մայիսի 2-ի արտահերթ նիստում:
Առաջինից երկրորդ ընթերցում ընկած ժամանակահատվածում Կառավարությունն առաջարկել է մեկ փոփոխություն կատարել «Տեխնիկական անվտանգության ապահովման պետական կարգավորման մասին» օրենքում:
«Առաջարկվում է սահմանել, որ օրենքում նախատեսվող փոփոխություններն ու լրացումներն ուժի մեջ մտնեն օրենքը ստորագրելուց 10 օր հետո»,- ասել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի ղեկավարի պարտականությունները կատարող Արմեն Դանիելյանը:

2 мая на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам обсужден во втором чтении пакет о внесении изменений в закон "О пожарной безопасности" и смежные законы.
Правительство в период между первым и вторым чтениями предложило внести одну поправку в закон “О государственном регулировании технической безопасности”.
"Предлагается предусмотреть вступление в силу предусмотренных изменений и дополнений через 10 дней после подписания закона", - отметил и.о.руководителя офиса по координации работ инспекционных органов Аппарата Премьер-министра РА А.Даниелян.