ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` փետրվարի 28-ի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է ««Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը նշել է, որ Կառավարությունն օրենքի նախագծի վերաբերյալ ներկայացրել է խմբագրական բնույթի առաջարկներ:
Չորս առաջարկություն է ներկայացրել նաեւ ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը: Նա, մասնավորապես, առաջարկել է պահպանել մարտական գործողությունների ժամանակ 1-ին եւ 2-րդ խմբի հաշմանդամություն ստացած զինծառայողների համար տրվող հատուցման գումարը, որոնք նրանք ստացել են մինչեւ 3-րդ խմբի հաշմանդամություն ստանալը:
Հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը նշել է, որ ներկայացված փոփոխություններն արմատական են: Առաջարկները չեն ընդունվել. հարցի վերաբերյալ Կառավարության հետ կանցկացվի աշխատանքային քննարկում:

At February 28 extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on Labor and Social Affairs the draft law on Compensation of Damages Caused to the Servicemen’s Life or Health during defense of the Republic of Armenia was debated.
The Committee Chair Heriknaz Tigranyan noted that the Government presented proposals of editorial character on the draft law,
The deputy of the RA NA Armenia Faction Gegham Nazaryan also introduced four proposals. He particularly, proposed to preserve the compensation money being given for the servicemen who received 1st and 2nd group disability during the military actions that they had received un to the 3rd group disability.
The Committee Chair Heriknaz Tigranyan noted that the presented amendments are radical. The proposals were not accepted: working discussion will be held with the Government on the issue.