ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը փետրվարի 13-ին դասախոսություն է կարդացել խորհրդարանում փորձաշրջան անցնող ԳԱԱ, ԵՊՀ եւ Կառավարման ակադեմիայի ուսանողների համար: Նա, մասնավորապես, անդրադարձել է առաջնորդության թեմային` օրինակ բերելով Ջոն Մաքսվելի տեսության հինգ մակարդակները: Պատգամավորը խոսել է նաեւ հաջողության հասնելու ճանապարհի մասին` նշելով, որ հաջողությունը կարգավիճակ չէ, այլ` գործընթաց:
Հայկ Մամիջանյանը պատասխանել է նաեւ ուսանողների հարցերին` անդրադառնալով ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, խորհրդարանական դիվանագիտությանը, ՀԱՊԿ-ի շրջանակում  հայ-ռուսական համագործակցությանը, հայ-թուրքական հարաբերություններին,  խոսել է նաեւ մեր երկրում կատարված բարեփոխումների դրական եւ բացասական կողմերի մասին: Պատգամավորն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի փակմանը, Արցախի ինքնորոշման իրավունքի կարեւորությանը:
Հայկ Մամիջանյանը հորդորել է ուսանողներին լավ սովորել` նշելով, որ գիտելիքն է այն գրավականը, որը կօգնի հասնելու նպատակին եւ հաջողությանը:

On February 13, the Head of the NA With Honor Faction Hayk Mamijanyan gave a lecture for the students of the National Academy of Science, Yerevan State University and Administration Academy passing probation period in parliament. He, particularly, touched upon the leadership theme, bringing as an example the theory of John Maxwell’s five levels. The deputy also spoke about the way of reaching success, noting that success is not a status, but a process.
Hayk Mamijanyan answered the students’ questions, touching upon the inner and foreign policy, the parliamentary diplomacy, the Armenian-Russian cooperation in the framework of the CSTO, the Armenian-Turkish relations, he also spoke about the positive and negative sides of the reforms made in our country. The deputy referred to the illegal closing of the Machin Corridor, the importance of the right to the self-determination of Artsakh.
Hayk Mamijanyan urged the students to study well, noting that knowledge is the warrant that will help to achieve the goal and success.