Հանձնաժողովն ի գիտություն է ընդունել ՀՀ ԱԺ բյուջետային գրասենյակի 2022 թ. ընթացքում կատարած աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետվությունը
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունվարի 9-ին քննարկել է ՀՀ ԱԺ բյուջետային գրասենյակի 2022 թ. ընթացքում կատարած աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետվությունը:
Բյուջետային գրասենյակի համակարգող փորձագետ Գագիկ Բարսեղյանը ներկայացրել է հաշվետու ժամանակաշրջանում Բյուջետային գրասենյակի կատարած աշխատանքները:
Սահմանված ժամկետներում գրասենյակը պատրաստել ու Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովին է տրամադրել ՀՀ 2021 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին տարեկան հաշվետվության ամփոփ նկարագիրը,  ՀՀ 2022 թ. առաջին եռամսյակի պետական բյուջեի կատարման ընթացքի վերաբերյալ Կառավարության ներկայացրած տեղեկանքի ամփոփ նկարագիրը,  ՀՀ 2022 թ. առաջին կիսամյակի պետական բյուջեի կատարման ընթացքի վերաբերյալ Կառավարության ներկայացրած տեղեկանքի ամփոփ նկարագիրը, ՀՀ 2022 թ. ինն ամիսների պետական բյուջեի կատարման ընթացքի վերաբերյալ Կառավարության ներկայացրած տեղեկանքի ամփոփ նկարագիրը,  ՀՀ 2023 թ. պետական բյուջեի նախագծի ամփոփ նկարագիրը:
2022 թ. ընթացքում Բյուջետային գրասենյակը ստացել է 71 հարցում, որից 39-ը՝ պատգամավորներից, 5-ը՝ խմբակցություններից եւ 32-ը՝ մշտական հանձնաժողովներից:
Ստացված հարցումների հիման վրա պատրաստվել եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին ու նրա տեղակալներին, մշտական հանձնաժողովներին ու խմբակցություններին, ինչպես նաեւ պատգամավորներին են տրամադրվել 555 տեսակի տեղեկանքներ: Գրասենյակը կատարել է նաեւ այլ աշխատանքներ:
Հանձնաժողովը հաշվետվությունն ընդունել է ի գիտություն:
Հանձնաժողովի որոշմամբ հունվարի 20-ին՝ ժամը 11:00-ին, կհրավիրվի ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի ու ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստ, որտեղ կքննարկվեն Առողջապահության նախարարությունում ամբուլատոր-պոլիկլինիկական բժշկական օգնության ծառայությունների նկատմամբ իրականացված հաշվեքննության արդյունքների վերաբերյալ Հաշվեքննիչ պալատի ընթացիկ եզրակացությունը, ինչպես նաեւ Առողջապահության նախարարությունում սոցիալապես անապահով եւ առանձին խմբերի անձանց բժշկական օգնության նկատմամբ իրականացված հաշվեքննության արդյունքների վերաբերյալ Հաշվեքննիչ պալատի ընթացիկ եզրակացությունը:

Committee Takes Note of the Report on the Work Done by RA NA Budget Office in 2022
On January 9, the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs discussed the report on the work done by the RA NA Budget Office during the year 2022.
Coordinating Expert of the Budget Office Gagik Barseghyan, presented the work done by the Budget Office during the reporting period.
Within the set deadlines, the Office prepared and provided the summary of the annual report on the implementation of the RA 2021 State budget, the brief description of the certificate presented by the Government on the procedure of the implementation of the state budget of the first quarter of 2022, the brief description of the certificate presented by the Government on the procedure of the implementation of the state budget of the first half of 2022, the brief description of the certificate presented by the Government on the procedure of the implementation for the nine months of 2022, the brief description of the certificate the draft state budget of 2023 to the Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs of the National Assembly.
During 2022, the Budget Office received 71 requests, 39 out of which were from the deputies, 5 - were from factions, and 32 were from the Standing Committees.
Based on the received requests, 555 types of certificates were prepared and provided to the President of the RA National Assembly and his Vice Presidents, the standing committees and the factions, as well as to the deputies. The Office also carried out other works.
According to the Committee’s decision, a joint sitting of the Standing Committees of the NA Financial-Credit and Budgetary Affairs and on Health Care will be convened on January 20 at 11:00 a.m., where the current conclusion of the Audit Chamber regarding the results of the audit of the outpatient-polyclinic medical care in the Ministry of Health will be discussed, as well as the current conclusion of the Audit Chamber regarding the results of the audit conducted in the Ministry of Health on the medical care of socially insecure and individual groups.