ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը  նոյեմբերի 25-ին հյուրընկալվել է Դավթաշեն վարչական շրջանի Հենրիկ Խաչատրյանի անվան 199 դպրոցի աշակերտներին եւ ուսուցչական կազմին: Դպրոցի տնօրեն Վիոլետա Բեջանյանի եւ Դավթաշեն վարչական շրջանի ղեկավար Ռոման Համբարձումյանի ուղեկցությամբ Ալեն Սիմոնյանը շրջայց է իրականացրել դպրոցում:
612 աշակերտ ունեցող դպրոցի անբարեկարգ վիճակի մասին ՀՀ ԱԺ նախագահը տեղեկացել էր դպրոցի ուսուցչուհի Հասմիկ Ղազարյանից, ով այս տարվա մարտի 8-ին ընդառաջ կանանց տոներին նվիրված միջոցառմանը ՀՀ նախագահի լիազորություններն իրականացնող Ալեն Սիմոնյանին ներկայացրել էր դպրոցի խնդիրներն ու խնդրել այցելել իրենց:
199 դպրոցի ուսուցիչների եւ աշակերտների հետ զրույցից հետո ՀՀ ԱԺ նախագահը հնարավորության սահմաններում դպրոցի որոշ խնդիրներ լուծելու վերաբերյալ համապատասխան հանձնարարականներ է տվել իր աշխատակազմին:

25 ноября Председатель НС А.Симонян посетил учащихся и педагогический коллектив школы N 199 им. Г.Хачатряна Давидашенского административного района Еревана. Спикер парламента в сопровождении директора школы В.Беджанян и руководителя администрации Давидашена Р.Амбарцумяна ознакомился со школой.
Председатель НС узнал о неблагоустроенности школы с 612 учащимися от учительницы А.Казарян, которая на мероприятии к женскому дню 8 марта этого года представила проблемы школы и.о. Президента РА А.Симоняну и попросила его посетить их.
После беседы с учителями и учащимися школы N 199 спикер парламента дал соответствующие указания своему аппарату по возможности решить некоторые школьные проблемы.