ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը  նոյեմբերի 25-ին հյուրընկալվել է Դավթաշեն վարչական շրջանի Հենրիկ Խաչատրյանի անվան 199 դպրոցի աշակերտներին եւ ուսուցչական կազմին: Դպրոցի տնօրեն Վիոլետա Բեջանյանի եւ Դավթաշեն վարչական շրջանի ղեկավար Ռոման Համբարձումյանի ուղեկցությամբ Ալեն Սիմոնյանը շրջայց է իրականացրել դպրոցում:
612 աշակերտ ունեցող դպրոցի անբարեկարգ վիճակի մասին ՀՀ ԱԺ նախագահը տեղեկացել էր դպրոցի ուսուցչուհի Հասմիկ Ղազարյանից, ով այս տարվա մարտի 8-ին ընդառաջ կանանց տոներին նվիրված միջոցառմանը ՀՀ նախագահի լիազորություններն իրականացնող Ալեն Սիմոնյանին ներկայացրել էր դպրոցի խնդիրներն ու խնդրել այցելել իրենց:
199 դպրոցի ուսուցիչների եւ աշակերտների հետ զրույցից հետո ՀՀ ԱԺ նախագահը հնարավորության սահմաններում դպրոցի որոշ խնդիրներ լուծելու վերաբերյալ համապատասխան հանձնարարականներ է տվել իր աշխատակազմին:

On November 25, the RA NA President Alen Simonyanwas hosted the pupils and teachers of Henrik Khachatryan N 199 School of Davtashen Administrative District. Alen Simonyan took a tour in the school accompanied by the school principal Violeta Bejanyan and the Head of Davtashen Administrative District Roman Hambardzumyan.
The RA NA President was informed about the untidy state of the school with 612 pupils from the teacher of the School Hasmik Ghazaryan, who in the event dedicated to the women’s holidays, ahead of March 8 of this year, presented the problems of the school to the RA Acting President Alen Simonyan and asked him to visit them.
After the talk with the teachers and pupils of School N 199 the RA NA President gave appropriate assignments to his Staff to solve some problems of the school as far as possible.