ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 31-ին ընդունել է ԱՄՆ ՄԶԳ Եվրոպայի եւ Եվրասիայի բյուրոյի ղեկավար Էրին Էլիզաբեթ ՄըՔիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են խորհրդարան-գործակալություն համագործակցության շարունակականությանն առնչվող հարցեր: ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները կարեւորագույն տեղ է զբաղեցնում Հայաստանի քաղաքական եւ տնտեսական կյանքում` հավելելով, որ Հայաստանը շահագրգռված է ԱՄՆ-ի ավելի խորքային ներգրավմանը մեր երկրի անվտանգության եւ տնտեսական զարգացման ապահովման հարցում:
Գործընկերները զրուցել են Հայաստանում ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման գործում հեռանկարային ծրագրերի եւ նախագծերի շուրջ:

On October 31, the RA NA President Alen Simonyan received t he delegation led by the Assistant Administrator in the Bureau for Europe and Eurasia (E&E) at USAID .
At the meeting issue s related to the continuity of Parliament- USAID cooperation were discussed . The RA NA President noted that the U . S . has a very important place in the political and economic life of Armenia, and added that Armenia is interested in deeper involvement by the U . S . in ensuring the security and economic development of our country.
The colleagues talked about prospective programs and projects in the strengthening of democratic institutions in Armenia.