ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի ներկայացմամբ՝ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 135-րդ եւ «Դատախազության մասին» օրենքի 43-րդ հոդվածների համաձայն՝ գլխավոր դատախազն իր պաշտոնը ստանձնում է ԱԺ նիստում տրված երդմամբ:
Սեպտեմբերի 15-ի ԱԺ հերթական նիստում ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը երդվել է. «Ստանձնելով գլխավոր դատախազի պաշտոնը՝ երդվում եմ՝ անշեղորեն ղեկավարվել ՀՀ Սահմանադրությամբ եւ օրենքներով, հանցավոր ոտնձգություններից պաշտպանել մարդու եւ քաղաքացու իրավունքներն ու ազատությունները, ՀՀ սահմանադրական կարգն ու անվտանգությունը, իմ գործունեությամբ ամրապնդել օրինականությունը, բարձր պահել դատախազության հեղինակությունը, դատախազի կոչումն ու բարի համբավը»:
Խորհրդարանականները շնորհավորել են գլխավոր դատախազին՝ պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ:
Այնուհետեւ խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է Կառավարության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:

По представлению Председателя НС А.Симоняна, в соответствии со ст.135 Конституционного закона "Регламент Национального Собрания" и ст.43 закона "О прокуратуре" Генеральный прокурор вступает в должность с принятием присяги на  заседании НС.
15 сентября на очередном заседании парламента Генеральный прокурор РА А.Вардапетян приняла присягу: “Вступая в должность Генерального прокурора, клянусь неукоснительно руководствоваться Конституцией и законами РА, защищать права и свободы человека и гражданина от преступных посягательств, конституционный строй и безопасность РА, укреплять своей деятельностью законность, поддерживать авторитет прокуратуры, звание и доброе имя прокурора”.
Парламентарии поздравили Генпрокурора с вступлением в должность.
Далее НС обсудило во втором чтении предложенный правительством проект о внесении дополнения в Налоговый кодекс РА.