ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի ներկայացմամբ՝ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 135-րդ եւ «Դատախազության մասին» օրենքի 43-րդ հոդվածների համաձայն՝ գլխավոր դատախազն իր պաշտոնը ստանձնում է ԱԺ նիստում տրված երդմամբ:
Սեպտեմբերի 15-ի ԱԺ հերթական նիստում ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը երդվել է. «Ստանձնելով գլխավոր դատախազի պաշտոնը՝ երդվում եմ՝ անշեղորեն ղեկավարվել ՀՀ Սահմանադրությամբ եւ օրենքներով, հանցավոր ոտնձգություններից պաշտպանել մարդու եւ քաղաքացու իրավունքներն ու ազատությունները, ՀՀ սահմանադրական կարգն ու անվտանգությունը, իմ գործունեությամբ ամրապնդել օրինականությունը, բարձր պահել դատախազության հեղինակությունը, դատախազի կոչումն ու բարի համբավը»:
Խորհրդարանականները շնորհավորել են գլխավոր դատախազին՝ պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ:
Այնուհետեւ խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է Կառավարության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:

As the RA NA President Alen Simonyan presente d , in accordance with Article 135 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly and Article 43 on Prosecutor General ’s Office , the Prosecutor General assumes his/her office by swearing-in ceremony
On September 15, at the NA regular sitting the RA Prosecutor General Anna Vardapetyan sworn in : “Assuming the Prosecutor General’s Office, I swear to be steadily led by the RA Constitution and laws, protect human and citizen’s rights and freedoms, the constitutional order and security of the Republic of Armenia from criminal encroachments, strengthen the legality with my activities, keep high the reputation of the Prosecutor General’s Office , the title and the good reputation of the prosecutor.
The parliamentarians congratulated the Prosecutor General on assuming the office.
Afterwards the parliament in the second reading debated the draft law on Making Addendum to the RA Tax Code.