ՀՀ ԱԺ նախագահի ուղերձը թատրոնի միջազգային օրվա առիթով
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը թատրոնի միջազգային օրվա առիթով շնորհավորական ուղերձ է հղել, որում ասվում է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ թատերական գործիչներին ու անտարակույս նաեւ թատրոնի երկրպագուներին իրենց տոնի` թատրոնի օրվա առիթով:
Հազարամյակների պատմություն ունեցող հայ թատրոնը անգնահատելի ներդրում է ունեցել հայ ժողովրդի մշակույթի ու պատմության, ինչու չէ, նաեւ համաշխարհային թատրոնի պատմության մեջ: Հայ արտիստները իրենց արվեստով մշտապես եղել են ուշադրության կենտրոն`  մարդկանց արվեստի հրաշքը պարգեւելով: Եվ այսօր էլ, շարունակելով իրենց նախորդների փառավոր ավանդույթները, նպաստում են հանդիսատեսի բարոյահոգեւոր կրթությանն ու հասարակության առաջընթացին:
Ազգային ժողովում շրջանառության մեջ է «Թատրոնին պետական աջակցության մասին» օրինագիծը, որի ընդունումը իր նպաստը կբերի թատերական գործի զարգացմանը:
Վերստին շնորհավորելով թատրոնի բոլոր մարդկանց` մաղթում եմ առողջություն ու երջանկություն, հաջողություններ ու` որ երբեք չիջնի թատրոնի վարագույրը»:

Послание Председателя НС РА в связи с Международным днем театра
Председатель НС РА Артур Багдасарян направил поздравительное послание в связи с Международным днем театра, в котором говорится:
,,Сердечно поздравляю театральных деятелей и, разумеется, поклонников тетра по случаю их праздника – Дня театра.
Армянский театр, имеющий тысячелетнюю историю, внес неоценимый вклад в культуру и историю армянского народа, а также в историю мирового театра. Армянские артисты своим искусством всегда были в центре внимания, даря людям чудо искусства. И сегодня, продолжая доблестные традиции своих предшественников, они способствуют нравственно-духовному образованию зрителей и прогрессу общества.
Принятие законопроекта ,,О государственном содействии театру”, находящегося в обращении в НС, будет способствовать развитию театральной деятельности.
Вновь поздравляю всех театралов и желаю им здоровья, счастья, удачи, и чтобы никогда не опускался театральный занавес”.