ՀՀ ԱԺ նախագահի ուղերձը թատրոնի միջազգային օրվա առիթով
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը թատրոնի միջազգային օրվա առիթով շնորհավորական ուղերձ է հղել, որում ասվում է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ թատերական գործիչներին ու անտարակույս նաեւ թատրոնի երկրպագուներին իրենց տոնի` թատրոնի օրվա առիթով:
Հազարամյակների պատմություն ունեցող հայ թատրոնը անգնահատելի ներդրում է ունեցել հայ ժողովրդի մշակույթի ու պատմության, ինչու չէ, նաեւ համաշխարհային թատրոնի պատմության մեջ: Հայ արտիստները իրենց արվեստով մշտապես եղել են ուշադրության կենտրոն`  մարդկանց արվեստի հրաշքը պարգեւելով: Եվ այսօր էլ, շարունակելով իրենց նախորդների փառավոր ավանդույթները, նպաստում են հանդիսատեսի բարոյահոգեւոր կրթությանն ու հասարակության առաջընթացին:
Ազգային ժողովում շրջանառության մեջ է «Թատրոնին պետական աջակցության մասին» օրինագիծը, որի ընդունումը իր նպաստը կբերի թատերական գործի զարգացմանը:
Վերստին շնորհավորելով թատրոնի բոլոր մարդկանց` մաղթում եմ առողջություն ու երջանկություն, հաջողություններ ու` որ երբեք չիջնի թատրոնի վարագույրը»:

NA President Addresses On the Occasion of International Theatre Day
Artur Baghdasaryan, NA President, addressed congratulations on the occasion of International Theatre Day. It says:
“I warmly congratulate theatrical workers and undoubtedly, also the admirers with their holiday - International Theatre Day.
Throughout the thousand-year history Armenian theatre has had invaluable contribution into Armenian culture and history, and, why not, also into the world theatre history. The Armenian artists always have been at the centre of attention, awarding the people with the wonders of art. And today, continuing their ancestors’ glorious traditions, they promote moral-spiritual education and progress of the society.
The draft on State Assistance to Theatre is circulating in the National Assembly, the adoption of which will promote the development of theatre.
Once again by congratulating all theatre people I wish health and happiness, successes and that the theatre curtain would never be drawn.”