ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ցավակցական նամակներ է ստացել
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը «Սուրմալու» առեւտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով զոհվածների վերաբերյալ ցավակցական նամակներ է ստացել Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինից եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյից:
«Պետական դումայի պատգամավորների եւ իմ անունից խորապես ցավակցում եմ Երեւանի առեւտրի կենտրոնի հրդեհի ողբերգական հետեւանքների համար»,- մասնավորապես ասված է Վյաչեսլավ Վոլոդինի պաշտոնական նամակում: Նա իր զորակցությունն է հայտնել զոհերի ընտանիքներին եւ շուտափույթ ապաքինում մաղթել հրդեհից տուժածներին:
«Խնդրում եմ զոհերի հարազատներին, անհետ կորածների ընտանքիներին փոխանցել մեր զորակցության խոսքերը»,- նշված է Վալենտինա Մատվիենկոյի պաշտոնական նամակում: Նա արագ ապաքինում է մաղթել ողբերգական դեպքից տուժածներին:

The RA NA President Alen Simonyan received letters of condolence from the Chairman of the State Duma of the Federal Assembly of the Russian Federation Vyacheslav Volodin and the Speaker of the Federation Council of the Federal Assembly of the Russian Federation Valentina Matvienko regarding the victims of the explosion in Surmalu shopping center.
“On behalf of the deputies of the State Duma and myself, I express my deepest condolences on the tragic consequences of the fire in the shopping center in Yerevan,” Vyacheslav Volodin’s official letter particularly reads. He expressed his support to the families of the victims and wished those injured because of the fire a speedy recovery.
“Please convey our words of support to the dear ones of the victims and the families of the missing,” Valentina Matvienko’s official letter reads. She wished those injured because of the tragic incident a speedy recovery.