Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահին
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հուլիսի 26-ին ընդունել է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Աբդուլլա Շահիդին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանը բարձր է գնահատել Աբդուլլա Շահիդի նախագահությունը Գլխավոր ասամբլեայի 76-րդ նստաշրջանի ընթացքում:
ԱԺ փոխնախագահն արժեւորել է ՄԱԿ-ի երեւանյան գրասենյակի կողմից իրականացվող աշխատանքը` ուղղված մեր երկրի ընթացիկ բարեփոխումների աջակցմանը, ինչպես նաեւ շնորհակալություն հայտնել Ազգային ժողովի կարողությունների զարգացմանն ուղղված ներդրման համար:
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղ ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի եւ ՄԱԿ-ի մյուս կառույցների ներկայացուցիչների այցելության անհրաժեշտությունը` հատկապես հայկական հոգեւոր եւ մշակութային ժառանգությանը սպառնացող վտանգի համատեքստում:

Р.Рубинян принял Председателя Генеральной Ассамблеи ООН
26 июля вице-спикер НС Р.Рубинян принял Председателя Генеральной Ассамблеи ООН Абдуллу Шахида и возглавляемую им делегацию.
Приветствуя гостей, Р.Рубинян высоко оценил председательство Абдуллы Шахида на 76-й сессии Генассамблеи.
Заместитель Председателя НС высоко оценил работу Ереванского офиса ООН по содействию текущим реформам в РА, а также поблагодарил за вклад в развитие потенциала НС.
Р.Рубинян подчеркнул необходимость посещения Нагорного Карабаха представителями ЮНЕСКО и других структур ООН, особенно в контексте угрозы армянскому духовному и культурному наследию.