Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահին
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հուլիսի 26-ին ընդունել է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Աբդուլլա Շահիդին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանը բարձր է գնահատել Աբդուլլա Շահիդի նախագահությունը Գլխավոր ասամբլեայի 76-րդ նստաշրջանի ընթացքում:
ԱԺ փոխնախագահն արժեւորել է ՄԱԿ-ի երեւանյան գրասենյակի կողմից իրականացվող աշխատանքը` ուղղված մեր երկրի ընթացիկ բարեփոխումների աջակցմանը, ինչպես նաեւ շնորհակալություն հայտնել Ազգային ժողովի կարողությունների զարգացմանն ուղղված ներդրման համար:
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղ ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի եւ ՄԱԿ-ի մյուս կառույցների ներկայացուցիչների այցելության անհրաժեշտությունը` հատկապես հայկական հոգեւոր եւ մշակութային ժառանգությանը սպառնացող վտանգի համատեքստում:

On July 26, the Vice President of the National Assembly of Armenia Ruben Rubinyan received the President of the United Nations (UN) General Assembly Abdulla Shahid and the delegation headed by him.
Welcoming the guests, Ruben Rubinyan highly appreciated the presidency of Abdulla Shahid during the 76th session of the General Assembly.
The NA Vice President evaluated the work being done by the UN Office in Armenia aimed at the support of the current reforms of our country, as well as thanked them for the contribution to the development of the National Assembly capacities.
Ruben Rubinyan underlined the necessity of the visit of the representatives of UNESCO and the UN other structures to Nagorno Karabakh, especially in the context of the danger threatening the Armenian spiritual and cultural heritage.