ԵԱՀԿ հուշամեդալ ԱԺ նախագահին եւ գրքեր ԱԺ գրադարանին
Մարտի 6-ին ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Վլադիմիր Պրյախինը Ազգային ժողովի գրադարանին փոխանցեց տարբեր ոլորտներին վերաբերողհայերեն, ռուսերեն, անգլերենգրքեր:
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը,  նշելով, որ արդյունավետ համագործակցություն է ձեւավորվել Ազգային ժողովի եւ ԵԱՀԿ-ի միջեւ` անդրադարձավ նաեւ կայուն ավանդույթներին, որոնք դրսեւորվում են այդ համագործակցության մեջ:
ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Վլադիմիր Պրյախինը կարեւորեց  ԱԺ-ի դերը քաղաքացիական ինստիտուտների կայացման եւ ժողովրդավարության հաստատման գործում: Նշելով,որ սահմանադրական փոփոխություններից հետո ընդլայնվել են խորհրդարանի իրավասությունները, դեսպանը կարեւորեց ԵԱՀԿ եւ ԱԺ-ի համագործակցության խորացումը օրինաստեղծ գործունեության կատարելագործման, հակակոռուպցիոն պայքարի ոլորտներում եւ այլն: «Չեմ կարող չօգտվել հնարավորությունից ու չնշել հրաշալի համագործակցությունը, որ ստեղծվել է ԵԱՀԿ-ի եւԱզգային ժողովի միջեւ»,-ասաց պարոն Պրյախինը:  Խորհրդարանի նախագահի հետ ձեռքբերված պայմանավորվածությամբ համագործակցության մի ոլորտ էլ կդառնա հակակոռուպցիոն գործունեությունը, օրինաստեղծ գործունեության կատարելագործումը ու նոր իրողություններին Ընտրական օրենսգրքի համապատասխանեցումը, որի արդյունքը կդառնա 2007-ի խորհրդարանական ընտրություններիազատ, արդար եւ թափանցիկ լինելուն նպաստելը:
ԵԱՀԿ Երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Վլադիմիր Պրյախինը ԵԱՀԿ-ի հետ սերտ համագործակցության զարգացման համար ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանին պարգեւատրեց ԵԱՀԿ հուշամեդալով:

OSCE Commemorative Medal to NA President and Books to NA Library
On March 6, Ambassador Vladimir Pryakhin, head of OSCE office in Yerevan, handed over to the library of the National Assembly books in Armenian, Russian and English concerning different spheres.
Artur Baghdasaryan, President of the National Assembly, noting that effective cooperation has been established between the National Assembly and OSCE, also touched upon the stable traditions, which are disclosed in that cooperation.
Ambassador Vladimir Pryakhin, head of OSCE office in Yerevan, highlighted the role of the National Assembly in the formation of the civil institutes and establishment democracy. Noting that after the constitutional amendments the powers of the parliament has been expanded, the Ambassador highlighted the deepening of cooperation between OSCE and NA in the spheres of the improvement of law-making activity, anti-corruption combating, etc. “I cannot but make use of the opportunity and note the wonderful cooperation that was has been established between OSCE and National Assembly,” said Mr. Pryakhin. According to the agreement reached with the Parliament Preisdent, another sphere will become the anti-corruption activity, the improvement of law-making activity and the compliance of the Electoral Code with the new realities, the result of which will become the contribution to the free, fair and transparent 2007 parliamentary elections.
The Ambassador Vladimir Pryakhin, head of OSCE office in Yerevan, awarded an OSCE commemorative medal for the development of close cooperation with OSCE to NA President Artur Baghdasaryan.