ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Գեւորգ Պապոյանի եւ Միքայել Թումասյանի  հեղինակած ««Վարչարարության հիմունքների եւ վարչական վարույթի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծով սահմանվում է, որ այն դեպքերում, երբ հնարավոր չէ վարչական վարույթի մասնակցին ծանուցել առձեռն կամ պատվիրված նամակով` հետադարձ ծանուցմամբ, ի վերջո, հնարավորություն լինի ծանուցումը տեղադրել Հայաստանի Հանրապետության հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքում:
Նախագծի ընդունման արդյունքում կկարգավորվի վարչական մարմինների կողմից վարչական վարույթի մասնակիցների ծանուցումների հարցը: Այդ նպատակով սահմանվում է դրույթ, համաձայն որի՝ ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձանց սահմանված կարգով ծանուցելու հետ միաժամանակ ծանուցումը նախատեսվում է տեղադրել նաեւ Հայաստանի Հանրապետության հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքում, որտեղ ծանուցումը տեղադրելու օրվան հաջորդող օրացույցային հինգերորդ օրն անձը կհամարվի պատշաճ ծանուցված: «Այս նախագծով փորձում ենք լուծել խնդիրները եւ թույլ չտալ, որպեսզի ապօրինությունը, անօրինականությունը հաղթեն, թույլ չտալ քաղաքացիներին չկատարել պետության ու հասարակության առջեւ ունեցած պարտավորությունները»,- ասել է Գեւորգ Պապոյանը՝ անդրադառնալով այն քաղաքացիների վարքագծին, ովքեր փորձում են օգտվել օրենքի բացերից եւ չծանուցվել:
Նախագծի ընդունմամբ պետական կամ տեղական ինքնակառավարման մարմնի բյուջեում ծախսերի նվազեցում է նախատեսվում: Մասնավորապես, կնվազի ծանուցումների եւ օգտագործվող գրասենյակային պիտույքների համար նախատեսված գումարը:
Գեւորգ Պապոյանը հայտնել է, որ Կառավարությունն իրավական տեխնիկային վերաբերող մի շարք առաջարկներ է ներկայացրել, որոնք ընդունվել են:
Կառավարության դրական կարծիքը ներկայացրել է Արդարադատության նախարարի տեղակալ Երանուհի Թումանյանցը:
Հարակից զեկուցող Արթուր Դավթյանը կարեւորել է նախագիծը՝ գործընկերներին հորդորելով կողմ քվեարկել նախաձեռնությանը:

The draft law on Making Amendments and Addenda to the Law on Fundamentals of Administration and Administrative Proceedings authored by the deputies of the NA Civil Contract Faction Gevorg Papoyan and Mikayel Tumasyan defines that in cases where it is not possible to notify the participant in administrative proceedings in person or by registered mail, with a return notification, finally, it will be possible to post a notification on the official website of public notifications of the Republic of Armenia.
As a result of the adoption of the draft, the issue of notifications of the participants in administrative proceedings will be regulated by the administrative bodies. To this end, a provision is set, according to which, it is also envisaged to post the notification on the official website of public notifications of the Republic of Armenia simultaneously with the notification of individuals and legal entities, where the person will be considered properly notified on the fifth calendar day following the day of posting the notification. “We try to solve the problems with this draft and not to allow illegality to rule, not to allow the citizens to not fulfill their obligations to the state and society,” Gevorg Papoyan said, referring to the behavior of the citizens who try to make use of gaps of the law and not to be notified.
A reduction of expenditures is envisaged in the budget of the state or local-self government body with the adoption of the draft. In particular, costs envisaged for notifications and used office supplies will be reduced.
Gevorg Papoyan informed that the Government presented a number of proposals related to the legal technique, which were accepted.
The Deputy Minister of Justice Yeranuhi Tumanyants presented the positive opinion of the Government.
The co-rapporteur Artur Davtyan stressed the importance of the draft law, urging his colleagues to vote in favor of the initiative.