ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Մարիա Կարապետյանը հանդիպել է «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի «Հարավային Կովկասի քաղաքական երկխոսություն» տարածաշրջանային ծրագրի նորանշանակ տնօրեն Ստեֆան Մալերիուսի եւ հիմնադրամի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Լիանա Մարուքյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցը, առկա մարտահրավերները, տարածաշրջանի կայունությանն առնչվող հարցեր:
Զրուցակիցները քննարկել են հիմնադրամի եւ հանձնաժողովի միջեւ համագործակցության հնարավոր ուղղությունները:

The member of the NA Standing Committee on Foreign Relations Maria Karapetyan met with the newly appointed Director of the Regional Program Political Dialogue South Caucasus of the Konrad Adenauer Stiftung (KAS) Foundation Stephan Malerius and the Head of the Foundation Yerevan Office Liana Marukyan.
During the meeting, the interlocuters discussed the issue of the peaceful settlement of the Nagorno Karabakh conflict, the current challenges and issues related to the stability of the region.
The interlocutors discussed the possible directions of cooperation between the Foundation and the Committee.