Հայաստանի խորհրդարանի հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը մայիսի 4-ի ԱԺ նիստում ներկայացրել է Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամի ընտրության արդյունքները: Նա տեղեկացրել է, որ 107 պատգամավորից գաղտնի քվեարկությանը մասնակցել է 70-ը:
70 կողմ  ձայնով Գոհար Մամիկոնյանն ընտրվել է Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամ:
Ստանձնելով կարգավորող պետական մարմնի անդամի պարտականությունները` Գոհար Մամիկոնյանը երդվել է հավատարիմ մնալով Սահմանադրությանը եւ օրենքներին` պաշտպանել մարդու իրավունքները եւ հիմնարար ազատությունները, աջակցել քաղաքացիական հասարակության ձեւավորմանը` կարծիքն ազատ արտահայտելու իրավունքի, տեղեկատվության ազատության եւ բազմակարծության ապահովման միջոցով:
«Երդվում եմ, որ պարտականություններս կկատարեմ անաչառ, առավելագույն բարեխղճությամբ եւ ազնվությամբ: Կգործեմ հրապարակայնության, անկողմնակալության եւ արդարության սկզբունքով` անկախ որեւէ քաղաքական կամ տնտեսական շահից»,- նշել է Գոհար Մամիկոնյանը:
Գոհար Մամիկոնյանը մասնագիտությամբ քաղաքագետ է, հանրային կառավարման մասնագետ: Նրա թեկնածության առաջադրման հարցը քննարկվել է մայիսի 3-ի ԱԺ նիստում:

4 мая на заседании НС председатель Счетной комиссии парламента Н.Бабаян представил результаты выборов члена Комиссии по телевидению и радио (КТР), сообщив, что из 107 депутатов в тайном голосовании приняли участие 70 человек.
Г.Мамиконян избрана членом КТР с 70 голосами “за”
Принимая на себя обязанности члена государственного регулирующего органа, Г.Мамиконян присягнула на верность Конституции и законам для защиты прав и основных свобод человека, поддержки формирования гражданского общества посредством обеспечения свободы слова, свободы информации и плюрализма.
“Клянусь, что буду исполнять свои обязанности объективно, добросовестно и честно. Буду действовать по принципу открытости, беспристрастности и справедливости, независимо от какого-либо политического или экономического интереса”, — подчеркнула Г.Мамиконян.
Г.Мамиконян по профессии политолог, специалист в области государственного управления. Ее кандидатура обсуждала сь на заседании НС 3 мая.