Շարունակելով Եվրոպական խորհրդարանում հանդիպումները՝ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը եւ ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության անդամ Արուսյակ Ջուլհակյանը մարտի 30-ին քննարկումներ են ունեցել ՀՀ-ԵՄ խորհրդարանական գործընկերության կոմիտեում Եվրոպական խորհրդարանի պատվիրակության փոխնախագահ Կոսմա Զլոտովսկիի, Եվրոպական խորհրդարանի անդամներ Ֆրանսուա-Քսավյե Բելամիի եւ Վիոլա ֆոն Կրամոն-Տոբադելի հետ:
Քննարկումների առանցքում են եղել Արցախում ստեղծված իրավիճակն ու Ադրբեջանի կողմից շարունակ իրականացվող սադրանքները:
Հայ պատգամավորները եվրոպացի գործընկերներին կոչ են արել կոնկրետ միջոցներ ձեռնարկել՝ Ադրբեջանի սադրանքները կանխելու եւ Արցախում իրավիճակն ապաէսկալացնելու ուղղությամբ:

On March 30, continuing the meetings in the European Parliament, the Head of the NA Civil Contract Faction Hayk Konjoryan, the Chair of the NA Standing Committee on European Integration Arman Yeghoyan and the member of the Armenian Delegation to PACE Arusyak Julhakyan had meetings with the Vice-Chair of the Delegation to the EU-Armenia Parliamentary Partnership Committee Kosma Złotowski, the members of the European Parliament François-Xavier Bellamy and Viola von Cramon-Taubadel.
The situation in Artsakh and the ongoing provocations by Azerbaijan were at the core of the discussions.
The Armenian MPs called on their European counterparts to take concrete measures to prevent provocations of Azerbaijan and to de-escalate the situation in Artsakh.