Մարտի 15-ին խորհրդարանում տեղի է ունեցել ««Զանգվածային լրատվության մասին» օրենքի բարեփոխումներ. օրենսդիր, գործադիր եւ քաղաքացիական հասարակություն» թեմայով աշխատանքային քննարկում, որին մասնակցել են ներկայացուցիչներ օրենսդիրից, գործադիրից եւ քաղաքացիական հասարակական կազմակերպություններից:
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը  ողջունել է գործադիր, օրենսդիր եւ քաղհասարակություն ձեւաչափով համագործակցությունը՝ գնահատելով քաղհասարակության կատարած հետազոտություններն ու աշխատանքները բարեփոխումների ուղղությամբ:
ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը նշել է, որ իշխանությունը որեւէ կերպ չի ցանկանում միջամտել քաղաքացիական հասարակության գործընկերների կողմից տարիներով պահպանած արժեքներին:
Խոսքի ազատության պաշտպանության կոմիտեի նախագահ Աշոտ Մելիքյանի խոսքով՝ մտահոգիչ է տեղեկատվական ոլորտում ստեղծված իրավիճակը: Ուստի եւ առաջարկվել է մշակել ոլորտի բարեփոխումների հայեցակարգ:
Հայեցակարգի մշակման գործընթացը սկզբնական փուլում է, ընդգծվել են հիմնական ուղղությունները: Օրենսդիրի եւ գործադիրի համագործակցությամբ նախատեսվում են համատեղ քննարկումներ. հաշվի է առնվելու լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների, միջազգային փորձագետների գնահատականը:

15 марта в парламенте состоялось рабочее обсуждение на тему “Реформы закона “О массовой информации”: законодательная, исполнительная власти и гражданское общество”, в котором приняли участие представители указанных ветвей власти и организаций гражданского общества.
Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта С.Габриелян приветствовал сотрудничество в исполнительном, законодательном и гражданском форматах, оценив исследования и работу, проводимую гражданским обществом по реформам.
Министр юстиции РА К.Андреасян отметил, что правительство не намерено вмешиваться в ценности, годами оберегаемые партнерами гражданского общества.
По словам председателя Комитета защиты свободы слова А.Меликяна, создавшаяся в информационной сфере ситуация вызывает озабоченность, посему предлагается разработать концепцию реформирования медиасферы.
Процесс разработки концепции находится в начальной стадии, определены ее основные направления. Запланированы совместные обсуждения при сотрудничестве законодательной и исполнительной властей. Будет учтена оценка представителей СМИ, международных экспертов.