Բուլղարիայի Ժողովրդական Ժողովի նախագահի այցը Հայաստան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով` փետրվարի 12-14-ը պաշտոնական այցով Երեւանում կլինի  Բուլղարիայի Հանրապետության ժողովրդական Ժողովի նախագահ Գեորգի Պիրինսկու գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությունը:
Այցի շրջանակներում փետրվարի 13-ին նախատեսվում է ԱԺ նախագահի եւ Բուլղարիայի Հանրապետության ժողովրդական Ժողովի նախագահ Գեորգի Պիրինսկու առանձնազրույցը, որից հետո հանդիպումը կշարունակվի ընդլայնված կազմերով: Նույն oրը պատվիրակությանը կընդունեն ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը, արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանը, պատվիրակությունը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի իր տուրքը կմատուցի հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Փետրվարի 14-ին Բուլղարիայի Հանրապետության ժողովրդական Ժողովի նախագահ Գեորգի Պիրինսկուն ընդունի ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, նույն օրը պատվիրակությունը կհյուրընկալվի Պեյո Յավորովի անվան միջնակարգ դպրոցում:

Визит Председателя Народного Собрания Болгарии в Армению
По приглашению Председателя НС РА Артура Багдасаряна 12-14 февраля с официальным визитом в Ереване будет находиться парламентская делегация, возглавляемая Председателем Народного Собрания Болгарии Георгием Пиринским.
В рамках визита 13 февраля намечается личная беседа Председателя НС и Председателя Народного Собрания Республики Болгария Г.Пиринского, после чего встреча пройдет в расширенном составе. В тот же день делегацию примут Премьер-министр РА А.Маргарян, министр иностранных дел  В.Осканян; делегация отдаст дань памяти жертвам геноцида армян в   Цицернакабердском мемориале.
14 февраля Председателя Народного Собрания Республики Армения Г.Пиринского примет Президент РА  Р.Кочарян, в тот же день делегация побывает в средней школе им. Пейо Яворова.