ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մարտի 2-ի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է Կառավարության հեղինակած ««Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
2021թ. ընդունված օրենքի կիրառման արդյունքում արձանագրվել են մի շարք տեխնիկական բնույթի վրիպակներ: Ուստի, անհրաժեշտություն է առաջացել շտկել դրանք: Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գեւորգյանը տեղեկացրել է, որ առաջինից երկրորդ ընթերցում ընկած ժամանակահատվածում նախագծի վերաբերյալ որեւէ առաջարկություն չի ներկայացվել:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը երկրորդ ընթերցմամբ հանձնաժողովականների քննարկմանն է ներկայացրել ««Տեխնիկական անվտանգության ապահովման պետական կարգավորման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Ըստ հիմնական զեկուցողի` առաջարկվող փոփոխության եւ լրացումների ամրագրումը կնպաստի տեխնիկական անվտանգության ապահովման ոլորտում առկա օրենսդրական բացերի կարգավորմանը:

At March 2 extraordinary sitting, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs debated in the second reading the draft law on Making Amendments and Addenda to the Law on Protection of Economic Competition authored by the Government.
As a result of the application of the law adopted in 2021, a number of technical errors were registered. Therefore, it is necessary to correct them. The Chairman of the Competition Protection Commission Gegham Gevorgyan informed that no proposal on the draft law was submitted in the period from the first to the second reading.
The RA Deputy Minister of Emergency Situations Ara Nazaryan submitted in the second reading the draft law on Making Amendments and Addenda to the Law on State Regulation of Ensuring Technical Safety to the Committee members for debate. According to the key rapporteur, the stipulation of the proposed amendment and addenda will contribute to the regulation of the legislative gaps in the field of technical security.