ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մարտի 2-ի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է Կառավարության հեղինակած ««Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
2021թ. ընդունված օրենքի կիրառման արդյունքում արձանագրվել են մի շարք տեխնիկական բնույթի վրիպակներ: Ուստի, անհրաժեշտություն է առաջացել շտկել դրանք: Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գեւորգյանը տեղեկացրել է, որ առաջինից երկրորդ ընթերցում ընկած ժամանակահատվածում նախագծի վերաբերյալ որեւէ առաջարկություն չի ներկայացվել:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը երկրորդ ընթերցմամբ հանձնաժողովականների քննարկմանն է ներկայացրել ««Տեխնիկական անվտանգության ապահովման պետական կարգավորման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Ըստ հիմնական զեկուցողի` առաջարկվող փոփոխության եւ լրացումների ամրագրումը կնպաստի տեխնիկական անվտանգության ապահովման ոլորտում առկա օրենսդրական բացերի կարգավորմանը:

2 марта на внеочередном заседании Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам обсудила во втором чтении предложенный правительством проект о внесении изменений и дополнений в закон “О защите экономической конкуренции".
В ходе применения принятого в 2021 г. закона зарегистрирован ряд технических ошибок, нуждающихся в исправлений. Председатель Комиссии по защите конкуренции Г.Геворгян сообщил, что в период с первого по второе чтения предложений по проекту не поступало.
Заместитель министра МЧС РА А.Назарян представил в комиссию для второго чтения проект о внесении поправок в закон “О государственном регулировании обеспечения технической безопасности”, которым устраняются существующие законодательные пробелы в сфере технической безопасности.