Փետրվարի 22-ին Հերիքնազ Տիգրանյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սարգսյանի ներկայացմամբ քննարկվել է ««ԱՊՀ մասնակից պետությունների բնակչության զբաղվածության խթանման բնագավառում համագործակցության մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Այդ համաձայնագրով կարգավորվում են զբաղվածության բնագավառում ԱՊՀ մասնակից պետությունների քաղաքացիների իրավունքներին առնչվող հարաբերությունները:
Համաձայնագրի նպատակն է` հնարավորություն տալ ԱՊՀ մասնակից պետությունների քաղաքացիներին ազատ տեղաշարժվել, ապահովել քաղաքացիների աշխատանքային գործունեություն իրականացնելու իրավունքները, նպաստել բնակչության զբաղվածությանն ու գործազրկության մակարդակի նվազեցմանը:
Հաշվի առնելով փաստաթղթի կարեւորությունը` ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունը նպատակահարմար է համարել համաձայնագրի վավերացումը:
Հարակից զեկուցող ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը նշել է, որ համաձայնագրի նպատակն է աշխուժացնել աշխատաշուկան եւ ստեղծել մեկ ընդհանուր հարթակ:

On February 22, chaired by Heriknaz Tigranyan, the regular sitting of the NA Standing Committee on Labor and Social Affairs was held.
According to the RA Deputy Minister of Labor and Social Affairs Ruben Sargsyan, the draft law on Ratifying the Agreement on Cooperation on Employment Promotion of Population of the CIS Member States was debated.
The agreement regulates the relations related to the rights of the citizens of the CIS member states in the field of employment.
The purpose of the agreement is to give the citizens of the CIS member states an opportunity to move freely, to ensure the rights of citizens to work, to promote the employment of the population and to reduce the level of unemployment.
Taking into account the importance of the document, the RA Ministry of Labor and Social Affairs considered it expedient to ratify the agreement.
The co-rapporteur, the Chair of the NA Standing Committee on Labor and Social Affairs Heriknaz Tigranyan has noted that the goal of the agreement is to activate the labor market and create one common platform.