Դեկտեմբերի 13-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար, ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանն ընդունել է ֆրանսիացի քաղաքական գործիչ, գրող եւ լրագրող Էրիկ Զեմուրին եւ Ֆրանսիայի Վանդեա դեպարտամենտի նախկին նախագահ Ֆիլիպ դը Վիլիեին:
Հանդիպմանը հայկական կողմից մասնակցել են նաեւ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի անդամ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը, նույն խմբի անդամ Արմեն Խաչատրյանը եւ Ալխաս Ղազարյանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ Վլադիմիր Վարդանյանն ընդգծել է հայ-ֆրանսիական ամուր բարեկամական հարաբերությունների կարեւորությունը Հայաստանի ու Արցախի համար այս դժվար պատմական շրջափուլում եւ գոհունակություն հայտնել այս հարցում ֆրանսիական հասարակական ու քաղաքական շրջանակների միաձայն համերաշխության կապակցությամբ:

13 декабря руководитель группы дружбы НС Армения-Франция, председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам В.Варданян принял французского политического деятеля, писателя и журналиста Эрика Земмура и экс-председателя департамента Вандея Филиппа де Вилье.
С армянской стороны во встрече также приняли участие член группы дружбы Армения-Франция, председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Э.Агаджанян, члены группы дружбы А.Хачатрян и А.Казарян.
Приветствуя гостей, В.Варданян подчеркнул важность прочных армяно-французских дружественных отношений в этот сложный для Армении и Арцаха исторический период и в связи с этим выразил удовлетворение единодушной солидарностью французских общественно-политических кругов.