Դեկտեմբերի 13-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար, ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանն ընդունել է ֆրանսիացի քաղաքական գործիչ, գրող եւ լրագրող Էրիկ Զեմուրին եւ Ֆրանսիայի Վանդեա դեպարտամենտի նախկին նախագահ Ֆիլիպ դը Վիլիեին:
Հանդիպմանը հայկական կողմից մասնակցել են նաեւ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի անդամ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը, նույն խմբի անդամ Արմեն Խաչատրյանը եւ Ալխաս Ղազարյանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ Վլադիմիր Վարդանյանն ընդգծել է հայ-ֆրանսիական ամուր բարեկամական հարաբերությունների կարեւորությունը Հայաստանի ու Արցախի համար այս դժվար պատմական շրջափուլում եւ գոհունակություն հայտնել այս հարցում ֆրանսիական հասարակական ու քաղաքական շրջանակների միաձայն համերաշխության կապակցությամբ:

On December 13, the Head of the RA NA Armenia-France Friendship Group, the Chair of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan received the French politician, writer and journalist Éric Zemmour and the former President of the department of Vendée, France Philippe de Villiers.
The member of the Armenia-France Friendship Group, the Chair of the NA Standing Committee on Foreign Affairs Eduard Aghajanyan, the member of the same group Armen Khachatryan and Alkhas Ghazaryan also participated in the meeting.
Welcoming the guest, Vladimir Vardanyan emphasized the importance of the Armenian-French strong friendship relations in this difficult historical period for Armenia and Artsakh and expressed satisfaction with unanimous solidarity of French public and political circles in this matter.