Դեկտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը հանդիպել է «Աջակցություն Հայաստանի խորհրդարանին» ծրագրի շրջանակում Հայաստան ժամանած Կանադայի խորհրդարանական կենտրոնի Եվրոպայի ու Ասիայի տարածաշրջանային տնօրեն Իվո Բալինովի, կենտրոնի զարգացման գլխավոր խորհրդական, Կանադայի սենատի նախկին գլխավոր քարտուղար Փոլ Բելայլի եւ վերոնշյալ ծրագրի տեղական համակարգող Հովհաննես Մարգարյանցի հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալներ Աննա Գրիգորյանը, Հեղինե Խաչիկյանը եւ Էդուարդ Խանզրադյանը:
Ողջունելով հյուրերին` Վահան Նարիբեկյանը բարձր է գնահատել կենտրոնի հետ արդյունավետ համագործակցությունը: «Ուրախ եմ, որ ունենք նման գործընկերներ, որոնք պատրաստ են աջակցել` զարգացնելու ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի կարողությունները`  նպատակ ունենալով բարելավել խորհրդարանի բնականոն աշխատանքը»,- ընդգծել է ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը` հույս հայտնելով, որ փոխգործակցությունը կլինի երկարատեւ եւ բեղմնավոր:
Կարեւորելով երկկողմ համագործակցության զարգացումը եւ խորացումը` ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Աննա Գրիգորյանը համոզմունք է հայտնել, որ համատեղ կիրականացվեն տարբեր նախագծեր` ուղղված խորհրդարանի հաշվետվողականության եւ թափանցիկության բարձրացմանը:
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Հեղինե Խաչիկյանը գոհունակությամբ է արձանագրել այն փաստը, որ առաջին անգամ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմը Կանադայի Խորհրդարանական կենտրոնի հետ համատեղ նախագծել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի Ռազմավարական զարգացման ծրագիր: Դրանում առանձնացվել են յոթ առանցքային ուղղություններ, որոնք առաջնահերթ են խորհրդարանի աշխատակազմի կարողությունների զարգացման համար:

On December 7, the RA NA Chief of Staff, Secretary General Vahan Naribekyan met with the Regional Director Europe and Asia, Parliamentary Centre (Canada) Ivo Balinov and the Chief Advisor of the Centre Development, the Senior Parliamentary Development Advisor, Former Clerk (Secretary General) of the Canadian Senate Paul Belisle, who had arrived in Armenia within the framework of the Support to the Parliament of Armenia Project and Local Coordinator of the abovementioned Project Hovhannes Margaryants. The Deputies Chief of Staff Anna Grigoryan, Heghine Khachikyan and Eduard Khanzradyan attended the meeting.
Welcoming the guests, Vahan Naribekyan highly appreciated the effective cooperation with the Centre. “I am glad that we have such colleagues, who are ready to support us for developing the capacities of the Staff of the RA National Assembly, aiming at improving the regular work of the parliament,” the NA Chief of Staff, Secretary General underlined, expressing hope that the cooperation would be lasting and fruitful.
Highlighting the development and deepening of bilateral cooperation, the NA Deputy Chief of Staff Anna Grigoryan expressed conviction that different programs would be jointly implemented directed to the rise of accountability and transparency of the parliament.
The NA Deputy Chief of Staff Heghine Khachikyan noted with satisfaction the fact that for the first time the RA NA Staff jointly with the Parliamentary Centre (Canada) designed the Strategic Planning Process of the RA NA Staff. Seven key directions, which are of priority for the development of the capacities of the parliament’s staff, have been singled out in it.