Դեկտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը հանդիպել է «Աջակցություն Հայաստանի խորհրդարանին» ծրագրի շրջանակում Հայաստան ժամանած Կանադայի խորհրդարանական կենտրոնի Եվրոպայի ու Ասիայի տարածաշրջանային տնօրեն Իվո Բալինովի, կենտրոնի զարգացման գլխավոր խորհրդական, Կանադայի սենատի նախկին գլխավոր քարտուղար Փոլ Բելայլի եւ վերոնշյալ ծրագրի տեղական համակարգող Հովհաննես Մարգարյանցի հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալներ Աննա Գրիգորյանը, Հեղինե Խաչիկյանը եւ Էդուարդ Խանզրադյանը:
Ողջունելով հյուրերին` Վահան Նարիբեկյանը բարձր է գնահատել կենտրոնի հետ արդյունավետ համագործակցությունը: «Ուրախ եմ, որ ունենք նման գործընկերներ, որոնք պատրաստ են աջակցել` զարգացնելու ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի կարողությունները`  նպատակ ունենալով բարելավել խորհրդարանի բնականոն աշխատանքը»,- ընդգծել է ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը` հույս հայտնելով, որ փոխգործակցությունը կլինի երկարատեւ եւ բեղմնավոր:
Կարեւորելով երկկողմ համագործակցության զարգացումը եւ խորացումը` ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Աննա Գրիգորյանը համոզմունք է հայտնել, որ համատեղ կիրականացվեն տարբեր նախագծեր` ուղղված խորհրդարանի հաշվետվողականության եւ թափանցիկության բարձրացմանը:
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Հեղինե Խաչիկյանը գոհունակությամբ է արձանագրել այն փաստը, որ առաջին անգամ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմը Կանադայի Խորհրդարանական կենտրոնի հետ համատեղ նախագծել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի Ռազմավարական զարգացման ծրագիր: Դրանում առանձնացվել են յոթ առանցքային ուղղություններ, որոնք առաջնահերթ են խորհրդարանի աշխատակազմի կարողությունների զարգացման համար:

7 декабря руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС В.Нарибекян встретился с прибывшими в Армению в рамках программы “Содействие парламенту Армении” региональным директором Парламентского центра Канады по Европе и Азии Иво Балиновым, главным советником по развитию, бывшим генеральным секретарем канадского сената Полом Белайлом и местным координатором упомянутой программы О.Маргарянцем. На встрече присутствовали заместители руководителя Аппарата НС А.Григорян, Э.Хачикян и Э.Ханзрадян.
В.Нарибекян, приветствуя гостей, высоко оценил плодотворное сотрудничество с центром. “Рад, что у нас есть партнеры, готовые содействовать развитию потенциала Аппарата Национального Собрания РА для улучшения нормальной работы парламента”, - подчеркнул он, выразив надежду на долгосрочное и плодотворное сотрудничество.
Отметив развитие и углубление двустороннего сотрудничества, заместитель руководителя Аппарата НС А.Григорян выразила уверенность в совместной реализации различных проектов по повышению подотчетности и прозрачности парламента.
Заместитель руководителя Аппарата НС Э.Хачикян с удовлетворением отметила, что впервые Аппаратом НС совместно с Парламентским центром Канады разработана Программа стратегического развития Аппарата НС. В ней определены семь ключевых векторов, приоритетных для наращивания потенциала сотрудников парламента.