ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի դեկտեմբերի 1-ի նիստում հանձնաժողովի փոխնախագահ Բաբկեն Թունյանի առաջարկությամբ ստեղծվել է աշխատանքային խումբ, որը կզբաղվի ՓՄՁ ոլորտի խնդիրներով, անհրաժեշտության դեպքում մշտական հանձնաժողովին կառաջարկի օրենսդրական նախաձեռնություններ:
Բաբկեն Թունյանի հավաստմամբ՝ աշխատանքային խումբը նախագահելու է ՓՄՁ ներկայացուցիչը: Խմբի կազմում կլինեն ԱԺ պատգամավորներ եւ ՓՄՁ ոլորտի աշխատակիցներ:
Հանձնաժողովի անդամները միաձայն կողմ են քվեարկել աշխատանքային խմբի ստեղծմանն ու հաստատել աշխատակարգը:

At December 1 sitting of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs, by the proposal of the Committee Deputy Chair Babken Tunyan and working group was setup, which would be engaged with the problems of the SME sphere, if necessary would suggest legislative initiatives to the Standing Committee.
As Babken Tunyan assured the SME Representative would preside over the working group. The NA deputies and the employees of the SME sphere will be in the Group.
The Committee members unanimously voted for the creation of the working group and approved the work order.