Նոյեմբերի 18-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լիտվա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը հանդիպել է Երեւանում գտնվող Լիտվայի Հանրապետության Սեյմասի  փոխնախագահ Անդրիուս Մազուրոնիսի եւ նրա գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ:
Հայաստանի եւ Լիտվայի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունները հաստատվել են 1991թվականի նոյեմբերին: Լիտվան մերձբալթյան միակ երկիրն է, որը պաշտոնապես ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը:
Անուշ Բեղլոյանն ընդգծել է հայ-լիտվական դիվանագիտական հարաբերությունների զարգացման կարեւորությունը, ինչպես նաեւ միջազգային կառույցներում համագործակցության շարունակականությունը: Բարեկամական խմբի ղեկավարը երախտիքի խոսք է ուղղել լիտվական կողմին՝ համավարակի դեմ պայքարում, ինչպես նաեւ միջազգային կառույցներում ու 44-օրյա պատերազմի ժամանակ նյութական ու բարոյական աջակցության համար: ԱԺ պատգամավորն ընդգծել է հայ-լիտվական հարաբերությունների զարգացման անհրաժեշտությունը:
Լիտվայի Սեյմասի փոխնախագահը նույնպես նշել է երկուստեք հարաբերությունների զարգացման կարեւորությունը, խորհրդարանների միջեւ գործակցության ամրապնդումը:

18 ноября руководитель группы дружбы НС Армения-Литва А.Беглоян встретилась с находящейся в Ереване делегацией во главе с вице-спикером Сейма Литовской Республики Андриусом Мазуронисом.
Дипломатические отношения между Арменией и Литвой установлены в ноябре 1991 г. Литва – единственная   страна   Балтии, официально признавшая Геноцид армян.
А.Беглоян подчеркнула важность развития армяно-литовских дипломатических отношений, а также последовательного сотрудничества в международных структурах. Руководитель группы дружбы поблагодарила литовскую сторону за материальную и моральную поддержку в борьбе с пандемией, а также в международных организациях и во время 44-дневной войны. Депутат НС подчеркнул а необходимость развития армяно-литовских отношений.
Вице-председатель Сейма Литвы также отметил важность развития двусторонних отношений, укрепления сотрудничества между парламентами.