Նոյեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվել են «ՀՀ 2022թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքով նախատեսված եկամուտներն ու ծախսերը:
Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը ներկայացրել է երեք գերատեսչությունների՝ Շրջակա միջավայրի, Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների ու Էկոնոմիկայի նախարարությունների գծով 2022-ին պետական բյուջեով նախատեսված ընդհանուր ֆինանսական ցուցանիշները:
Շրջակա միջավայրի նախարարության կողմից իրականացվելիք 6 ծրագրերի եւ 22 միջոցառումների համար նախատեսվել է 6 մլրդ 771 մլն դրամ:
Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության համար նախատեսվել է մոտ 335 մլրդ դրամ:
Էկոնոմիկայի նախարարությանը՝ գյուղատնտեսության ոլորտին վերաբերող ծրագրերն իրականացնելու համար նախատեսվել է 23 մլրդ 637 մլն դրամ:

On November 5, at the joint sitting of the RA NA Standing Committees on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Protection and on Financial-Credit and Budgetary Affairs the revenues and expenditures designed by the RA law on the RA State Budget for 2022.
The Minister of Finance Tigran Khachatryan presented the general financial indicators designed by the state budget in 2022 on three departments: Ministries of Environment, of Territorial Administration and Infrastructure and of Economy.
6bln 771mln AMD were designed to be implemented for 6 programmes and 22 events by the Ministry of Environment.
About 335bln AMD were designed for the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure.
23bln 637mln AMD were designed for the Ministry of Economy to implement the programmes regarding the sphere of agriculture.