Նոյեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվել են «ՀՀ 2022թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքով նախատեսված եկամուտներն ու ծախսերը:
Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը ներկայացրել է երեք գերատեսչությունների՝ Շրջակա միջավայրի, Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների ու Էկոնոմիկայի նախարարությունների գծով 2022-ին պետական բյուջեով նախատեսված ընդհանուր ֆինանսական ցուցանիշները:
Շրջակա միջավայրի նախարարության կողմից իրականացվելիք 6 ծրագրերի եւ 22 միջոցառումների համար նախատեսվել է 6 մլրդ 771 մլն դրամ:
Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության համար նախատեսվել է մոտ 335 մլրդ դրամ:
Էկոնոմիկայի նախարարությանը՝ գյուղատնտեսության ոլորտին վերաբերող ծրագրերն իրականացնելու համար նախատեսվել է 23 մլրդ 637 մլն դրամ:

5 ноября на совместном заседании постоянных комиссий НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны окружающей среды и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам обсуждены доходы и расходы, предусмотренные проектом закона “О Государственном бюджете РА на 2022 г.”.
Министр финансов Т.Хачатрян представил общие финансовые показатели, предусмотренные госбюджетом на 2022 г. для трех ведомств – министерств окружающей   среды, территориального управления и инфраструктур, экономики.
Министерству окружающей   среды на реализацию 6 программ и 22 мероприятий ассигновано 6 млрд 771 млн драмов.
Министерству территориального управления и инфраструктур предусмотрено выделить около 335 млрд драмов.