Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Խաչատուր Պողոսյանը նոյեմբերի 3-ի ԱԺ պետական-իրավական ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում  ներկայացրել է իրենց աշխատակազմի հատկացումներն ու իրականացվելիք ծրագրերը:
2022 թվականի համար ներկայացվել է 1 մլրդ 602 մլն 527 հազար դրամի բյուջետային հայտ, որի 99,7 տոկոսը նախատեսված է Հանրապետության նախագահի գործունեության եւ ներկայացուցչության ապահովման համար: Նշվել է, որ բյուջետավորման ձեւաչափով սահմանված են աշխատակազմի 2022-ի աշխատանքային ծրագրերը եւ միջոցառումները, դրանց որակական ու քանակական արդյունքային չափորոշիչները:
Շուրջ 9000 շահառուհի համար կիրականացվի 23 բարեգործական ծրագիր, 3000 շահառուի համար՝ նախագահական 9 նախաձեռնություն: Նախատեսվում է շարունակել կապի համակարգի թվայնացման գործընթացը: Կրթական, սոցիալական, մշակութային ոլորտներում ես բազմաթիվ ծրագրեր են իրականացվելու:

At November 3 joint sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs, the Deputy Chief of the Staff of the President of the Republic Khachatur Poghosyan presented the allocations of their staff and the plans to be implemented.
A budget request of 1bln 602mln 527 thousand AMD has been presented for 2022, 99.7% out of which is envisaged to ensure the activity of the President of the Republic and the representation. It has been noted that the work plans and events of the staff in the budgeting format for 2022 and qualitative and quantitative productivity criteria are set.
23 charity programmes will be carried out for about 9000 beneficiaries and for 3000 beneficiaries – 9 presidential initiative. It is envisaged to continue the process of digitalization of the communication system. Numerous plans will be implemented in the educational, social and culture spheres.